هشدار جدی ایران به اسرائیل/ تخت‌روانچی:‌ حق ذاتی دفاع از خود داریم

کدخبر: 482203
اقتصادنیوز: سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نامه ای به‌طور جدی بهاسرائیل درباره ارتکاب اقدامات ماجراجویانه و شرورانه در منطقه هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به دبیر کل ملل متحد و رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد، اقدام رژیم اسرائیل در به شهادت رساندن نیروهای مستشاری ایران در سوریه را جنایتکارانه و تروریستی خواند.

 مجید تخت روانچی در این نامه تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران در عین اینکه، رژیم اسرائیل را مسئول کامل تمامی عواقب این اقدامات جنایتکارانه می‌شناسد و به‌طور جدی به این رژیم درباره ارتکاب اقدامات ماجراجویانه و شرورانه در منطقه هشدار می‌دهد، حق ذاتی دفاع از خود را وفق ماده 51 منشور ملل متحد، در پاسخ به چنین اعمال مجرمانه‌ای در هر زمانی که تشخیص دهد، محفوظ می‌دارد.

وی در این نامه از جامعه جامعه جهانی و شورای امنیت خواست تا قاطعانه این اقدام تحریک برانگیز و جنایتکارانه را محکوم کرده و رژیم صهیونیستی را در قبال اقدامات غیرقانونی خود  که تهدید جدی علیه صلح و امنیت بین‌المللی است، پاسخگو کند.

تیتر یک
  • رصد بازار خودروهای داخلی؛

    اقتصادنیوز: ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که پرتیراژهای ایران خودرو امروز۷ خرداد ۱۴۰۱ با افت ۲ تا۱۰میلیون…

از دست ندهید
فلای تودی