اظهارات مهم عضو کمیسیون امنیت ملی درباره مذاکرات وین

کدخبر: 484703
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مذاکرات باید به سمتی برود که خروجی آن، رفع تحریم‌ها و برطرف شدن مشکلات اقتصادی مردم باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، فداحسین مالکی، درباره روند مذاکرات وین، گفت: مذاکرات در شرایط خاصی قرار گرفته و به عبارت بهتر باید بگویم که مذاکرات بسیار پیچیده شده است.

وی بیان کرد: گزینه‌های مختلفی در جریان مذاکرات از سوی غربی‌ها مطرح می‌شود. مواضع جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات کاملاً مشخص است و حتماً باید خطوط قرمز نظام مورد توجه قرار گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حرف اصلی ما آن است که غربی‌ها باید همه تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران را لغو کنند، اما در حال حاضر اما و اگرهای زیادی درباره لغو تحریم‌های ایران وجود دارد.

مالکی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد که بر اساس قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران همه تحریم‌های کشورمان لغو شود.

وی تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که مذاکرات به سمتی برود که خروجی آن، رفع تحریم‌ها و برطرف شدن مشکلات اقتصادی مردم باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: قطعاً درباره تعیین تکلیف مذاکرات زمان هم برای ما بسیار مهم است و باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن نتیجه مورد نظر ما حاصل شود. اگر مذاکرات زمانبر و فرسایشی شود، ما دچار همان چالش‌های گذشته می‌شویم که نباید این اتفاق بیفتد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی