تصاویری دیده نشده از هیولای موشکی کره شمالی

کدخبر: 484778
کره شمالی تصاویری از شلیک بزرگترین موشک بالستیک قاره پیمای خود ICBM معروف به هیولا را منتشر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، کره شمالی تصاویری از شلیک بزرگترین موشک بالستیک قاره پیمای خود ICBM معروف به هیولا را منتشر کرد.

 دیلی میل گزارش داد، این انتشار به دستور رهبر کره انجام شده و کیم جونگ اون ضمن این آزمایش تاکید کرد برای رویارویی طولانی مدت با آمریکا آماده است.

در این تصاویر رهبر شمالی‌ها را در کنار مقامات نظامی روی سکوی دیده بانی در طول عملیات پرتاب آزمایشی موشک Hwasong-17 خندان  و در حال کف زدن نشان می‌دهد.

در این آزمایش موشک هواسونگ-17 به حداکثر ارتفاع 6248 کیلومتری رسیده و در پروازی 67 دقیقه‌ای 1090 کیلومتر را طی کرد و سپس در آب‌های ما بین کره شمالی و ژاپن فرود آمد.

آژانس دفاعی شمالی‌ها گفت این آزمایش اهداف فنی مورد نظر را برآورده ساخته و ثابت کرد ICBM می‌تواند در شرایط جنگی به سرعت وارد فاز عملیاتی شود.

ارتش ژاپن و کره جنوبی تحلیل کرده‌اند که این موشک می‌تواند له اهدافی در 15 هزار کیلومتری دورتر از خود برسد و در مسیر معمولی با کلاهک وزن کمتر از یک تن شلیک شود.

بدین ترتیب تمام خاک آمریکا در تیررس این موشک قرار می‌گیرد.

موشک هیولا 25 متر طول دارد و دوربردترین سلاح شمالی‌ها است که گفته می‌شود مجهز به بزرگترین سامانه موشکی باسلتیک متحرک جاده‌ای جهان است.

کره شمالی برای اولین بار این موشک را در اکتبر 2020 رونمایی کرد و پرتاب روز پنجشنبه اولین آزمایش برد کامل آن بود.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی عکس‌هایی از موشک هیولا منتشر کرده که ردی از شعله‌های نارنجی را بعد از پرتاب از کامیون پرتابگر روی باند نمایش می‌دهد.

گزارش رسانه دولتی کره شمالی یک روز پس از اعلام ارتش کره جنوبی و ژاپن منتشر می‌شود که گفتند رد پرتاب موشک ICBM قاره پیما را از نزدیک پیونگ یانگ زده‌اند.

به عقیده تحلیلگران پرتاب رگباری موشک از سوی کره شمالی از ابتدای سال جاری میلادی با هدف وادار کردن آمریکا به پذیرش کره شمالی به عنوان قدرت اتمی و برداشتن تحریم‌های فلج کننده علیه اقتصاد ورشکسته این کشور صورت گرفته است.

جزییات و تصاویری از هیولای کره شمالی

جزییات و تصاویری از هیولای کره شمالی

جزییات و تصاویری از هیولای کره شمالی

جزییات و تصاویری از هیولای کره شمالی

جزییات و تصاویری از هیولای کره شمالی

جزییات و تصاویری از هیولای کره شمالی

جزییات و تصاویری از هیولای کره شمالی

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران، ۳۰ اردیبهشت

    اقتصادنیوز : نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت‌ها و شاخص‌های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با…

از دست ندهید
فلای تودی