پوتین فراخوان صادر کرد

کدخبر: 485807
اقتصادنیوز: رئیس جمهور روسیه تحت فراخوان سالانه روسیه به خدمت سربازی در فصل بهار، در فرمانی ۱۳۵ هزار سرباز جدید را به خدمت فراخواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ولادیمیر پوتین، تحت فراخوان سالانه روسیه به خدمت سربازی در فصل بهار، در فرمانی ۱۳۵ هزار سرباز جدید را به خدمت فراخواند، اما وزارت دفاع روسیه اعلام کرد این فراخوان با جنگ اوکراین ارتباطی ندارد.

خبرگزاری رویترز گزارش داد، این دستور ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه پنج هفته پس از آغاز حمله‌اش به اوکراین صادر شده است. سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه اما تصریح کرد که هیچ یک از این سربازان به «مناطق ناآرام» اعزام نخواهند شد.

مسئله حضور سربازان وظیفه در جنگ موضوع بسیار حساسی است. در ۹ مارس، وزارت دفاع روسیه تایید کرد که برخی از این سربازان وظیفه به اوکراین فرستاده شده‌اند. این در حالیست که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه این مسئله را به تکرار تکذیب و تاکید کرده بود که تنها سربازان حرفه‌ای و افسران ارتش اوکراین اعزام شدند.

در آن زمان، سخنگوی پوتین گفت که او به دادستان‌های ارتش دستور داده تا کسانی را که از دستور وی در خصوص عدم اعزام سربازان وظیفه به منطقه جنگی سرپیچی می‌کنند، شناسایی و مجازات کند.

بر اساس فرمان پوتین، فراخوان سالانه خدمت سربازی روسیه در فصل بهار که از یکم آوریل تا پانزدهم ژوئیه در جریان خواهد بود، مردان ۱۸ تا ۲۷ ساله را در بر خواهد گرفت.

شویگو گفت، افراد فراخوانده شده، در اواخر ماه مه به پایگاه‌هایی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده اعزام خواهند شد.

او در اظهاراتی که در وبسایت وزارت دفاع روسیه منتشر شد، تصریح کرد: اکثر کارکنان ارتش به مدت سه تا پنج ماه تمرین نظامی خواهند داشت. بگذارید تاکید کنم که این سربازان تازه‌وارد به مناطق ناآرام اعزام نمی‌شوند.

این در حالیست که میخائیل بنیاش، یکی از وکلای چندین عضو گارد ملی روسیه که از شرکت در جنگ اوکراین سر باز زدند، گفت، بر اساس قوانین روسیه، سربازان تازه‌وارد می‌توانند پس از چند ماه آموزش، به اوکراین اعزام شوند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی