درخواست زلنسکی از رئیس جمهور آمریکا

کدخبر: 488570
اقتصادنیوز: رئیس جمهور اوکرایندر حساب توئیتری خود نوشت که جوبایدن با افزایش و تشدید تحریم‌ها علیه روسیه موافقت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین در حساب کاربری خود در توئیتر از گفتگو با همتای آمریکایی اش، «جو بایدن» خبر داد.

آن طور که گفته شده دو طرف در این گفتگو درباره کمک‌های دفاعی و مالی بیشتر به کیف و همچنین اعمال تحریم‌های بیشتر و بررسی جنایات جنگی روسیه گفتگو کرده اند.

ولودیمیر زلنسکی، در حساب توئیتری اش با تأیید این گفتگو، اظهار داشت: در ادامه گفتگوهای مداوم با رئیس جمهور آمریکا درباره جنایات جنگی روسیه و بسته کمک‌های دفاعی و کلان مالی بیشتر به اوکراین بحث شد و رئیس جمهور آمریکا با افزایش و تشدید تحریم‌ها علیه روسیه موافقت کرد.

گفتگوی رؤسای جمهور اوکراین و آمریکا درباره تحولات و تنش‌ها در حالی صورت گرفته که مسکو آمریکا را به تحریف اوضاع درباره اوکراین متهم کرده و این رفتار واشنگتن را غیرقابل قبول عنوان کرده است. «دیمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) روز چهارشنبه درباره اتهام زنی شب گذشته «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا پیرامون وقوع «نسل کشی» در اوکراین تصریح کرد: تلاش برای تحریف اوضاع غیرقابل قبول است. ما چنین تلاش‌هایی را برای تحریف واقعیت غیرقابل قبول می‌دانیم. به ویژه که این تلاش‌ها از سوی رئیس جمهور ایالات متحده است، کشوری که جنایت‌هایش در تاریخ معاصر به خوبی شناخته شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی