اتحادیه اروپا: فنلاند به ناتو می‌ پیوندد / روسیه تهدید کرد

کدخبر: 488845
اقتصادنیوز: وزیر اتحادیه اروپا گفت به احتمال زیاد و در پی حمله نظامی روسیه به اوکراین فنلاند به ناتو می پیونند و مسکو نیز درخصوص پیامدهای پیوستن فنلاند به ناتو بدون اشاره به جزئیات هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، نماینده پارلمان فنلاند اعلام کرد به احتمال بسیار زیاد و به رغم تهدیدهای هسته ای روسیه به فلاند و سوئد درباره پیوستن به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، فنلاند به این سازمان می پیونند. همزمان با این اعلام موضع فنلاند، روسیه درباره تبعات پیوستن این کشور به ناتو هشدار داد.

پایگاه خبری اسکای نیوز گزارش داد، «تی تی توپورینن» نماینده پارلمان فنلاند در مصاحبه با این رسانه اعلام کرد به نفع تمامی طرفین پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است تا به سرعت ممکن مراحل پیوستن فنلاند به این سازمان انجام شود. 

در این راستا وزیر اتحادیه اروپا گفت به احتمال زیاد و در پی حمله نظامی روسیه به اوکراین فنلاند به ناتو می پیونند. 

وی همچنین افزود : «مردم فنلاند درباره این موضوع تصمیم خود را گرفته اند و نظرسنجی ها نشانگر حمایت بسیار زیاد برای عضویت در این ائتلاف است.» 

او خاطر نشان کرد: حمله خشونت‌بار روسیه به اوکراین ما را  در این راه مصمم کرد. 

از سوی دیگر روسیه درباره  پیامدهایی درباره پیوستن سوئد و فنلاند به ناتو  بدون اشاره به جزئیات هشدار داده است.

پیشتر سانا مارین نخست وزیر کشور فنلاند به موضوع پیوستن کشورش در پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو ) اشاره کرده  و گفته بود این موضوع در پارلمان به رای گذاشته خواهد شد.

تیتر یک
  • ضعف دلار ادامه پیدا می‌کند؟

    اقتصادنیوز: به گفته بسیاری از تحلیلگران، بزرگترین عامل محرک حرکت صعودی طلا، در روزهای اخیر روند نزولی شاخص دلار آمریکا …

از دست ندهید
فلای تودی