پاسخ آمریکا به هشدار مسکو در مورد مسلح کردن اوکراین

کدخبر: 488885
اقتصادنیوز: روسیه درباره پیامدهای خطرناک ادامه تحویل سلاح به اوکراین، به آمریکا و غرب هشدار داده است و سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به این هشدار گفت: هیچ موضوعی ما را از ادامه کمک به اوکراین منصرف نخواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصرایران، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به نامه روسیه به واشنگتن و هشدار در مورد مسلح کردن اوکراین گفت هیچ موضوعی ما را از ادامه کمک به اوکراین منصرف نخواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز جمعه به وقت محلی در گفتگو با شبکه سی ان ان آمریکا افزود: روس ها به صورت خصوصی و علنی حرف هایی را مطرح کرده اند. هیچ چیز ما را از راهکاری که در پیش گرفته ایم منصرف نخواهد کرد.

پرایس در عین حال گفت در موقعیتی قرار ندارد که هیچ گونه مکاتبات دیپلماتیک خصوصی را تایید کند.

وی افزود که اگر ادعای کرملین این است که آمریکا و شرکای ما در سراسر جهان میلیاردها دلار کمک امنیتی به شرکای اوکراینی ارائه می‌کنند و آنها از این کمک ها برای دفع این تجاوز روسیه استفاده می کنند، پس ما اعلام می کنیم این کار را انجام داده ایم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: با توجه به تعهداتی که دولت بایدن برای حمایت از اوکراین حتی قبل از شروع تهاجم روسیه داده است، کرملین نباید از حمایت آمریکا از اوکراین شگفت زده شود.

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی اعلام کرد روسیه در باره پیامدهای خطرناک و غیرقابل پیش بینی ادامه تحویل سلاح به اوکراین، به آمریکا و غرب هشدار داده است.

این روزنامه آمریکایی به نقل از متن یادداشت سیاسی روسیه افزود: ما از ایالات متحده و هم پیمانانش می خواهیم که تسلیح غیرمسئولانه اوکراین را متوقف کنند، زیرا که پیامدهای غیرقابل پیش بینی برای امنیت منطقه و جهان دارد.

شبکه خبری راشاتودی نوشت: مسکو به مداخله غرب در اوکراین پاسخ خواهد داد و در این راستا تسلیحات ارسال شده ناتو به خاک اوکراین را اهداف مشروع نظامی قلمداد خواهد کرد.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امورخارجه روسیه با این هشدار اعلام کرد؛ روسیه کاروان های تحویل تسلیحات نظامی از سوی کشورهای عضو ناتو به اوکراین را به محض ورود به خاک این کشور، به عنوان اهداف مشروع نظامی قلمداد و هدف قرار خواهد داد.

ریابکوف تصریح کرد که هدف مسکو در حال حاضر این است که برای واشنگتن و دیگر متحدانش کاملاً روشن سازد که روسیه از روش‌های شدید در پاسخ به تلاش‌ها برای مهار ارتش روسیه در اوکراین استفاده خواهد کرد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیاتی نظامی که آن را "عملیات ویژه" خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد. جنگ در اوکراین و واکنش‌ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.

تیتر یک
اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
از دست ندهید
فلای تودی