توصیه کنایه آمیز قالیباف به رئیسی درباره گرانی ها

کدخبر: 489206
رئیس مجلس با بیان اینکه دولت‌های کشورهای مسلمان باید همصدا با ملت‌های خود جنایت‌های رژیم صهیونیستی را‌‌‌‌‌‌‌‌ محکوم کنند، گفت: بدون شک دولت‌هایی که در برابر قتل فلسطینیان سکوت کرده‌اند در نظر مسلمانان همدست جنایتکاران هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه 28 فروردین ماه 1401) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک سالروز میلاد باسعادت امام حسن(ع) گفت: رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در دیدار کارگزاران نظام با ایشان مجموعه‌ای از تذکرهای اخلاقی عمیق و توصیه‌های کاری دقیقی بود که راه عبور از مسیر پرپیچ و خم کارآمدی نظام را‌‌‌‌‌‌‌‌ نشان می‌دهد.

رئیس مجلس اظهار داشت: در نظر داشتن رضای الهی در کارها، پرهیز از رفتارهای نمایشی، دوری از غرور و انفعال و مغتنم شمردن فرصت مسئولیت، تکلیفی برای عموم مسئولان کشور محسوب می‌شود.

جنجال انتصاب مدیرعامل سابق ایران‌خودرو در وزارت صمت/ مقیمی عامل گرانی خودرو بوده چرا دوباره سمت گرفته است؟

اعلام تعرفه‌ ویزیت پزشکان در سال ۱۴۰۱/ دیگر حتی نمی توان به پزشک عمومی مراجعه کرد!

وی ادامه داد: نمایندگان محترم مجلس این رهنمودها را‌‌‌‌‌‌‌‌ باید به طور ویژه نصب‌العین قرار دهند؛ چراکه در بسیاری از مناطق کشور نمایندگان در نظر مردم نزدیک‌ترین نمونه از مسئولان کشوری هستند و کار درست و غلط یک نماینده نقش مؤثر در اعتماد مردم به کلیت نظام خواهد داشت.

قالیباف خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب توصیه کاری مهمی نیز در این دیدار داشتند که بخش‌هایی که مربوط به مجلس است، حتما مورد توجه همه نمایندگان قرار خواهد گرفت.

رئیس مجلس اظهار داشت: با توجه به اهمیت زیاد برنامه هفتم توسعه، ضروری است توضیح داده شود که مجلس یازدهم معتقد است با تعیین پیشران‌های اصلی اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی باید مدل برنامه‌نویسی برنامه هفتم متحول شود تا به جای کلی‌گویی و تصویب مجموعه‌ای از احکام آرمانی غیرقابل دستیابی، برنامه‌ای عملیاتی را‌‌‌‌‌‌‌‌ تصویب کنیم که همه ظرفیت‌های کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌ بر اولویت‌های مشخص، هماهنگ و هم‌افزا کند.

وی افزود: در همین راستا از سال گذشته بحث‌های کارشناسی در کمیسیون‌های مجلس و مرکز پژوهش‌ها صورت گرفته است و مجلس آماده است که هماهنگ و هم‌افزا با دولت در اسرع وقت این برنامه را‌‌‌‌‌‌‌‌ به تصویب برساند. نکته بسیار مهم دیگری که لازم است مورد توجه مسئولان اجرایی قرار گیرد، وضعیت گرانی‌ها مخصوصا اقلام اصلی معیشت و رفاه مردم است. درست است که ریشه گرانی‌ها در تورم ناشی از عملکرد دولت‌های پیشین است، اما این مسأله وظیفه دستگاه‌های مربوطه را‌‌‌‌‌‌‌‌ در کنترل قیمت‌ها نفی نمی‌کند و امیدوارم تلاش‌های شبانه‌روزی آنها در مهار زدن به افسار گرانی‌ها هرچه زودتر به نتیجه برسد و نگرانی‌های مردم در تامین معیشت برطرف شود.

قالیباف خاطرنشان کرد: کشتار هدفمند مردم مظلوم فلسطین به دست جنایتکاران صهیونیست‌ و هتک حرمت مسجدالقصی را‌‌‌‌‌‌‌‌ به شدت محکوم می‌کنیم. این قبیل اقدامات بیانگر ترس روزافزون رژیم اشغالگر صهیونیستی از مقاومت شجاعانه مردم فلسطین است.

رئیس مجلس اظهار داشت: به اشغالگران هشدار می‌دهیم که آتش خشم مسلمانان از هر زمانی شعله‌ورتر شده است و مجازاتی سخت و درهم‌کوبنده در انتظار آنهاست. خون شهید، راه حل را‌‌‌‌‌‌‌‌ آشکار، مجاهدان فی سبیل‌الله را‌‌‌‌‌‌‌‌ مصمم و صف منافقان را‌‌‌‌‌‌‌‌ از مومنان جدا می‌کند. فلسطین بیدارتر از همیشه است و ناقوس مرگ اشغالگران و متجاوزان به صدا درآمده است.

وی افزود: جوانان مسلمان به خصوص جوانان مجاهد فلسطینی به لطف خداوند انتقام برادران و خواهران خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ از صهیونیست‌های آدمکش و فاسد خواهند گرفت و جمهوری اسلامی ایران تا دستیابی به هدف نهایی و با تمام قوا پشتیبان انتفاضه نوین مردم عزتمند و شجاع فلسطین خواهد بود و جبهه متحد و مقتدر مقاومت در سراسر جهان نقشه‌های دشمن صهیونیست‌ را‌‌‌‌‌‌‌‌ نقش برآب خواهند کرد.

قالیباف خاطرنشان کرد: دولت‌های کشورهای مسلمان در ماه مبارک رمضان باید همصدا با ملت‌های بیدار و غیور خود جنایت‌های رژیم اشغالگر و رو به زوال صهیونیستی را‌‌‌‌‌‌‌‌ محکوم کنند.

وی گفت: بدون شک دولت‌هایی که در برابر قتل فلسطینیان سکوت کرده‌اند در نظر مسلمانان همدست جنایتکاران هستند. هر کسی که امروز در عمل پشتیبان مردم فلسطین نباشد و برای قطع ید جنایتکاران صهیونیست اقدامی نکند، به محاربه با خدا برخاسته است، هرچند که روزه بگیرد و نماز بگذارد، همانا جز این نیست که خداوند از دوستی ورزیدان با کسانی که با شما در دین جنگیده‌اند و از سرزمین خود بیرونتان رانده‌اند، یا در بیرون راندنتان همدستی کرده‌اند، شما را‌‌‌‌‌‌‌‌ بازدارد و هر که با آنها دوستی ورزد از ستمکاران خواهد بود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی