محور گفتگوی نخست وزیر انگلیس و بارزانی

کدخبر: 489903
اقتصادنیوز: یک سخنگوی نخست وزیر انگلیس گفت که بوریس جانسون در گفتگو با همتای خود از اقلیم کردستان عراق، به چالش های جاری در امنیت منطقه اشاره کرد و تعهد خود را نسبت به ثبات عراق و عملیات ضد داعش در سراسر خاورمیانه مورد تاکید قرار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز سه‌شنبه با مسرور بارزانی همتای خود از اقلیم کردستان عراق در لندن دیدار و دو طرف آخرین اوضاع منطقه خاورمیانه و جهان را بررسی کردند.

یک سخنگوی نخست وزیر انگلیس گفت که بوریس جانسون به چالش های جاری در امنیت منطقه اشاره کرد و تعهد خود را نسبت به ثبات عراق و عملیات ضد داعش در سراسر خاورمیانه مورد تاکید قرار داد.

 او همچنین نخست وزیر اقلیم کردستان را در جریان آخرین سفرش به کی‌یف قرار داد و بر لزوم فشار جامعه بین‌المللی برای ادامه عقب راندن روسیه از اوکراین تاکید کرد.

از زمان آغاز جنگ اوکراین، انگلیس به بازیگر فعالی در عرصه این نبرد تبدیل شده و با اتخاذ مواضع ضد روسی، ارسال تسلیحات و تجهیزات نظامی و اعمال تحریم‌های سنگین‌ علیه روسیه به تنش‌ و درگیری‌ها دامن زده است.

نخست‌وزیر انگلیس که هفته گذشته در سفری غیرمنتظره به کی‌یف سفر و با «ولودمیر زلنسکی» دیدار کرد، در اظهاراتی مدعی شد که حوادث اوکراین، اعتبار ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه را برای همیشه لکه‌دار کرده است. نخست‌وزیر انگلیس اضافه کرد: «فشارها و تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه را افزایش خواهیم داد و هر هفته تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه اعمال می‌کنیم»

بر اساس این گزارش، مسعود بارزانی در دیدار با نخست وزیر انگلیس از تمایل خود برای صادرات انرژی به اروپا گفت و جانسون از تلاش های وی برای کمک به کاهش اتکای غرب به نفت و گاز روسیه تمجید کرد.

به گفته سخنگوی جانسون، دو طرف همچنین درباره سایر فرصت های تجاری و سرمایه‌گذاری فی‌مابین بحث و تبادل نظر کردند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی