کاخ سفید:

محموله‌های نظامی بیشتری به اوکراین ارسال می‌کنیم!

کدخبر: 490176
اقتصادنیوز: جن ساکی سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد، آمریکا در چند روز آینده محموله‌های نظامی بیشتری به اوکراین تحویل خواهد داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا از "نیوز ویک" سخنگوی کاخ سفید چهارشنبه (به وقت محلی) ادامه داد: پنج هواپیمای حامل کمک‌های نظامی آمریکا به اوکراین وارد اروپا شده و هفت هواپیمای دیگر نیز در مدت زمان کمی وارد منطقه خواهد شد.

جن ساکی در ادامه خاطرنشان کرد: ما مشغول همکاری با دولت و ارتش اوکراین بوده‌ایم تا درک کنیم که آن‌ها برای این مرحله از جنگ به چه تسلیحاتی نیاز دارند و به این نتیجه رسیده‌ایم که تسلیحات توپخانه و مهمات بیشتری به اوکراین ارسال کنیم.

سخنگوی کاخ سفید بدون ارائه جزییات بیشتر گفت که دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا محموله‌های نظامی بیشتری برای اوکراین ارسال خواهد کرد. 

به گزارش ایرنا، روز سه شنبه بود که جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که قصد دارد تجهیزات توپخانه بیشتری به اوکراین ارسال کند. 

پیش از این یک مقام ارشد دفاعی آمریکایی اعلام کرده بود که نخستین محموله نظامی آمریکا برای اوکراین به عنوان بخشی از بسته ۸۰۰ میلیون دلاری امنیتی که بایدن مجوز آن را صادر کرده بود، درحال ورود به اوکراین است. 

رسانه‌های آمریکایی پیش از این اعلام کرده بودند که بسته ۸۰۰ میلیون دلاری آمریکا شامل ۱۱ فروند بالگرد می‌۱۷، ۱۸ فروند توپ ۱۵۵ میلیمتر هوتزر و ۳۰۰ فروند پهپاد انفجاری دیگر است. 

این در حالی است که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در نیویورک خواستار برقراری آتش بس چهار روزه در اوکراین همزمان با "هفته مقدس" مسیحیان ارتدوکس شد. 

تیتر یک
  • روایت المانیتور از مشکلی که شبیه هیچ مشکل دیگری نیست!

    اختلاف بر سر آب های فرامرزی و ساخت سد به عنوان یکی از اصلی ترین عوامل زیربنایی تنش ها در روابط ترکیه و ایران ظاهر می شو…

از دست ندهید
فلای تودی