پنتاگون:

در تلاش هستیم اوکراین در جنگ پیروز شود

کدخبر: 490317
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت که خواستار آن هستیم اوکراین در جنگ پیروز شده و روسیه بر هیچ بخشی از سرزمین‌های اوکراین سیطره نیابد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «جان کربی» سخنگوی پنتاگون شامگاه سه‌شنبه خبر داد که «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا هفته آینده میزبان همتایان خود از کشورهای عضو ناتو و دیگر کشورها برای بحث درباره نیازمندی‌های دفاعی اوکراین خواهد بود.

وی در ادامه گفت که کمک‌های دفاعی جدید باعث افزایش توانایی‌های نیروهای اوکراینی خواهد شد.

سخنگوی پنتاگون تاکید کرد: «ما خواستار آن هستیم که اوکراین در جنگ پیروز شده و روسیه بر هیچ بخشی از سرزمین‌های اوکراین سیطره نیابد».

وی گفت: «نیروهای اوکراینی نیازمند آموزش برای استفاده از پهپادهای نوع فینیکس بوده و ما در حال کار بر این موضوع هستیم».

کربی گفت که پهپادی فینیکس نقشی تهاجمی داشته و توانایی‌های متفاوتی از پهپادهای تیغه‌ای دارند.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: «چند هفته است که در تلاش برای ارتباط با روس‌ها در سطوح بالا هستیم اما به نظر می‌رسد که برای این کار آمادگی ندارند».

وی اضافه کرد: «هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که چینی‌ها سامانه‌های نظامی به روسیه ارسال کرده باشند».

آمریکا تا کنون و طی چند مرحله صدها پهپاد تیغه‌ای انتحاری به اوکراین ارسال کرده است.

در بسته کمک‌هایی که در نیمه ماه مارس اعلام شد،‌ شامل 100 سامانه پهپادی تاکتیکی بود که بعد فاش شد که این پهپادها از نوع تیغه‌ای انتحاری بوده‌اند.

پنتاگون روز سوم آوریل گذشته و به عنوان بخشی از بسته کمک امنیتی 300 میلیون دلاری، تعداد دیگری از این پهپادها را در اختیار اوکراین قرار داد و در بسته روز چهارشنبه نیز، 300 پهپاد تیغه‌ای بیشتر به اوکراین ارسال خواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی