تجمع ضدصهیونیستی در مقابل سفارت اسرائیل در لندن

کدخبر: 490440
اقتصادنیوز: مردم انگلیس امروز در اعتراض به خشونت ها و تداوم جنایات اسرائیل در سرزمین های اشغالی، مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در لندن تجمع کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، صدها نفر از اقشار مختلف مردم انگلیس روز جمعه در اعتراض به خشونت ها و تداوم جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی، مقابل سفارت اسرائیل در لندن تجمع و خشم خود را ابراز کردند.

تجمع کنندگان با سر دادن شعارهای ضد اسرائیلی خواستار پایان دادن به اشغال‌گری، خشونت و نظام آپارتاید در فلسطین اشغالی شدند.

معترضان در این حرکت اعتراضی که از سوی گروه‌های طرفدار فلسطین از جمله انجمن مسلمانان بریتانیا و کارزار همبستگی با فلسطین سازماندهی شده بود، خواستار اعمال فشار دولت انگلیس برای توقف اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی شدند.

شرکت کنندگان با حمل پرچم های فلسطین و شعارنوشته‌هایی که روی آن مقاومت و آزادی فلسطین را خواستار شده بود، فریاد می‌زدند: از رود تا دریا، فلسطین آزاد باید گردد.

چند روز پیش، گروه دیگری از معترضان مقابل سفارت رژیم صهیونیستی تجمع اعتراضی برگزار کرده و با سردادن شعارهای ضد اسرائیلی، مراتب خشم و انزجار خود را از اقدامات وحشیانه صهیونیست‌ها اعلام کرده بودند.

نظامیان رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان صهیونیست از هفته پیش حملات و تعرض‌های خود را به صحن‌های مسجد الاقصی و نمازگزاران فلسطینی آغاز کرده اند که در اثر این یورش ها ۱۶۰ فلسطینی مجروح شدند که حال شماری از مجروحان وخیم گزارش شده است.

یورش روز جمعه نظامیان صهیونیست به مسجدالاقصی و هتک حرمت آن و مجروح شدن ده‌ها نمازگزار فلسطینی که خود را برای اقامه نماز جمعه به این مکان مقدس رسانده بودند با واکنش گسترده گروه‌ها و شخصیت‌های بین المللی مواجه شده است.

اقدام صهیونیست‌ها خشم گسترده گروه ها و شخصیت های فلسطینی را برانگیخته و با محکومیت این اقدام تهدید کردند که به شدیدترین وجه پاسخ جنایت های اشغالگران را خواهند داد.

کشورهای غربی تاکنون یا به این تحولات واکنشی نداده یا با صدور بیانیه‌های بی‌رمق خواستار کاهش تنش‌ها شده‌اند.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس در یک واکنش انفعالی و بی‌رمق، نسبت به یورش مکرر صهیونیست‌ها علیه نمازگزاران در صحن‌های مسجد الاقصی ابراز نگرانی و بر لزوم خویشتنداری طرف‌ها تاکید کرده است.

سخنگوی بوریس جانسون در نشست خبری با حضور نمایندگان رسانه‌های خارجی در لندن گفت: ما نگران اوضاع در قدس هستیم و بر لزوم خویشتنداری به ویژه در ماه مبارک رمضان تاکید داریم.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران،۳۱ اردیبهشت

    اقتصادنیوز : نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت‌ها و شاخص‌های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با…

از دست ندهید
فلای تودی