توصیه امیرعبداللهیان به آمریکا/ تردید را کنار بگذارید

کدخبر: 490491
اقتصادنیوز: وزیرخارجه کشورمان گفت: آمریکا باید زیاده خواهی ها و تردید را کنار بگذارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان شامگاه جمعه در تماس تلفنی با جوزپ بورل، مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره آخرین وضعیت گفتگوهای وین برای رفع تحریم و همچنین برخی موضوعات مهم منطقه‌ای و بین المللی رایزنی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی، با اشاره به تداوم رایزنی ها برای رفع تحریم ها اظهار داشت: هیچ تردیدی در اراده دولت جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به توافق خوب، قوی و پایدار وجود ندارد. 

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان افزود: کاخ سفید باید زیاده خواهی ها و تردید را کنار گذاشته و در مسیر واقع بینی و راه حل گام بردارد. 

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تلاش طولانی همه طرفها در وین گفت: اکنون سه کشور اروپایی و روسیه و چین آماده نهایی شدن توافق هستند. دولت فعلی آمریکا باید جسارت اصلاح سیاست های اشتباه گذشته کاخ سفید را داشته باشد.

امیرعبداللهیان با ابراز قدردانی از تلاش های بی وقفه جوزپ بورل و آنریکه مورا تأکید کرد: اکنون دیپلماسی به درستی و به خوبی عمل می کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی با اشاره به تشدید اقدامات تروریستی و موج آوارگان در افغانستان بر لزوم همکاری جدی در مورد برقراری ثبات و امنیت در این کشور، رسیدگی به مشکل آوارگان افغانستانی، ارسال کمک‌های بشردوستانه و مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به ابعاد گسترده و عمیق تحولات اوکراین ، بر ضرورت تمرکز بر راه حل سیاسی در حل بحران اوکراین تاکید کرد. 

امیرعبداللهیان از برقراری آتش بس موقت در یمن استقبال و اظهار امیدواری کرد که منطقه شاهد آتش بس دائمی ، رفع محاصره کامل یمن و توافق یمنی - یمنی شود. 

جوزف بورل مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در این گفتگو با اشاره به اراده مثبت طرف ایرانی در مذاکرات وین اظهار داشت، باور داریم که ایران خواهان توافق است و ابتکارات متنوعی وجود داشته و تداوم دارد.

مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طولانی شدن تنفس در مذاکرات را سازنده ندانست و پیشنهاد کرد گفتگوها مجددا بین نماینده اتحادیه اروپا و مذاکره کننده ارشد ایران از نزدیک پیگیری شود. 

بورل با اشاره به جنگ در اوکراین، آن را یک بحران جهانی توصیف کرد که می تواند تبعات منفی بر داشته باشد. 

مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن استقبال از حمایت جمهوری اسلامی ایران در توقف جنگ در یمن و کمک به آوارگان افغانستان، تأکید کرد، اتحادیه اروپا می تواند مشورت ها و گفتگو و همکاری مشترک با ایران را در زمینه های مختلف توسعه و گسترش دهد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی