لندن، مسکو را با سلاح هسته‌ای تهدید کرد

کدخبر: 491123
وزیر دفاع انگلیس گفت: ناتو سلاح هسته ای دارد و ریتانیا می‌تواند در صورت لزوم از آن برای محافظت از خود و ناتو استفاده کندمسکو نباید فراموش کند که

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بن والاس وزیر دفاع انگلیس  طی اظهاراتی در پاسخ به سؤالات پارلمان گفت: «برخی از موشک‌های ما اکنون زیر آب هستند و نیروی دریایی شجاع ما اگر مجبور باشند از بریتانیا و ناتو محافظت کنند، آماده پرتاب سلاح‌های هسته‌ای هستند.

به گزارش روسیا الیوم، بن والاس افزود: این بسیار مهم است که (ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه) این را فراموش نکند».

وی گفت: با این فرض که «این (سلاح هسته‌ای) مهم‌ترین و قوی‌ترین عامل بازدارنده» برای رئیس جمهور روسیه باشد، ناتو یک ائتلاف هسته‌ای است و انگلیس و فرانسه و ایالات متحده نیز دارای سلاح هسته‌ای هستند.

هفته پیش ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در نشستی با مقام‌های ارشد نظامی این کشور گفته بود که تسلیحات هسته‌ای جدید روسیه، امنیت این کشور را برای چندین دهه آینده تضمین خواهد کرد.

ولادیمیر پوتین در اظهاراتی در جریان این نشست که در سوچی برگزار شد،‌ گفت: سلاح‌های جدیدی که در سال جاری میلادی رونمایی کردیم به میزان چشمگیری قابلیت‌های نظامی روسیه را افزایش داده و «یک توازن راهبردی را برای چند دهه تضمین خواهد کرد».

پوتین خاطر نشان کرد که باید به زرادخانه راهبردی هسته‌ای روسیه مجموعه‌های موشک‌های بالستیک قاره پیمای جدید یارس اضافه شود و این موشک‌ها جایگزین موشک‌های قدیمی‌تر توپول شوند.

در عین حال سلاح‌های جدید روسیه شامل بمب‌افکن‌های راهبردی Tu-160 و Tu-90 که مجهز به موشک‌های کروز دوربرد می‌باشند و همچنین زیردریایی‌های هسته‌ای کلاس بوری و مجهز به موشک‌های بالستیک قاره‌پیمای هسته‌ای می‌شوند.

پوتین گفت: نیروی دریایی روسیه کشتی‌های جنگی بیشتری مسلح به موشک‌های کروز کالیبر که در جریان جنگ در سوریه آزمایش شدند، به کار خواهد گرفت.

پوتین در این اجلاس گفت: طی سال جاری میلادی بخش هوایی زرادخانه هسته‌ای روسیه قرار است بمب‌افکن‌های مدرن Tu-160 و Tu-90 مجهز به موشک‌های دوربرد کروز مدرن از مدل‌های Kh-101 و Kh-102 دریافت کند

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران، ۴ خرداد

    اقتصادنیوز : نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت‌ها و شاخص‌های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با…

از دست ندهید
فلای تودی