عربستان میزبان «اردوغان» می شود

کدخبر: 491328
اقتصادنیوز: منابع آگاه خبر دادند که رئیس جمهور ترکیه پنجشنبه هفته جاری به عربستان سفر خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، ۳ منبع آگاه امروز سه شنبه به «میدل ایست آی» گفتند که قرار است «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در راستای آب کردن یخ روابط میان دو کشور، پایان هفته جاری به عربستان سفر کند.

منابع آگاه در این خصوص خبر دادند که «رجب طیب اردوغان» پنج‌شنبه هفته جاری به عربستان سفر خواهد کرد؛ اما احتمال تعویق این سفر تا ماه آینده میلادی نیز وجود دارد.

این در حالیست که پیشتر اعلام شده بود که دادستانی ترکیه از ارجاع پرونده متهمان به قتل جمال خاشقجی، به دستگاه قضائی عربستان خبر داده است.

دادستانی عمومی ترکیه از دادگاه خواست تا محاکمه غیابی ۲۶ متهم به قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی در سال ۲۰۱۸ در کنسولگری عربستان در استانبول را متوقف کند و پرونده را به مقامات سعودی ارجاع دهد.

تا پیش از این، مقامات ترکیه تاکید داشتند از آنجا که قتل در ترکیه اتفاق افتاده است، روند محاکمه نیز باید در دادگاه‌های ترکیه دنبال شود.

جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار و منتقد سعودی روز ۲ اکتبر ۲۰۱۸ پس از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسید و این مساله به یک بحران دامنه‌دار در روابط میان ترکیه و عربستان تبدیل شد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی