رئیس شورای اروپا:

دارایی های روسیه باید مصادره و فروخته شود

کدخبر: 493120
اقتصادنیوز: چارلز میشل رییس شورای اتحادیه اروپا گفت: اروپا باید دارایی‌های روسیه را مصادره کند و بفروشد و از عواید آن برای بازسازی اوکراین آسیب دیده از جنگ استفاده کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، میشل رییس شورای اتحادیه اروپا در مصاحبه با خبرگزاری اینترفکس اوکراین گفت: من شخصاً کاملاً متقاعد شده‌ام که این امر نه تنها برای مسدود کردن دارایی‌ها، بلکه امکان مصادره آن و در دسترس قرار دادن آن برای بازسازی کشور (اوکراین) بسیار مهم است.

دولت اوکراین در ماه گذشته (آوریل) هزینه بازسازی پس از جنگ را حداقل ۶۰۰ میلیارد دلار (۵۶۵ میلیارد یورو) برآورد کرد.

اتحادیه اروپا در اوایل ماه گذشته اعلام کرد، ۳۰ میلیارد یورو (۳۲ میلیارد دلار) از دارایی های مرتبط با افراد روسیه و بلاروس در لیست سیاه را مسدود کرده است.

پیشنهاد فروش اموال مصادره شده روسیه برای بازسازی اوکراین توسط اتحادیه اروپا در حالی عنوان می شود که آمریکا پیش از این از چنین پیشنهاداتی استقبال کرده بود.

مریک گارلند دادستان کل آمریکا در اوایل اردیبهشت اعلام کرد که دولت بایدن قصد دارد با مصوبه ای قانونی، برخی از درآمدهای حاصل از فروش اموال مصادره‌ ای الیگارش‌های روس را مستقیماً به اوکراین بدهد.

دادستان کل آمریکا در این خصوص گفت: وزارت دادگستری با راه اندازی یک واحد جدید به اجرای تحریم ها علیه مقامات دولتی و الیگارش های روسیه نظارت می‌ کند.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران، ۳۰ اردیبهشت

    اقتصادنیوز : نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت‌ها و شاخص‌های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با…

از دست ندهید
فلای تودی