پاسخ مارک اسپر به ادعای ترامپ درباره حمله به ایران و ترور سردار سلیمانی

کدخبر: 494583
وزیر دفاع پیشین آمریکا در کتاب جدید خود به نام «سوگند مقدس» توجیه‌های رئیس‌جمهوری سابق این کشور برای ارتکاب جنایت ترور فرمانده شهید سپاه قدس ایران را غیرمستدل خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، «مارک اسپر»، وزیر دفاع پیشین آمریکا در کتاب جدید خود به نام «سوگند مقدس» توجیه‌های «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری سابق این کشور برای ارتکاب جنایت ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید سپاه قدس ایران را غیرمستدل خواند.

اسپر که در زمان ترور سردار سلیمانی در روز سوم ژانویه ۲۰۲۰ وزیر دفاع آمریکا بود، در کتاب خود با اشاره به ادعاهای ترامپ مبنی بر تلاش ایران برای حمله به چهار مقر دیپلماتیک آمریکا، تصریح کرد که گزارش‌های اطلاعاتی وی، چنین مسأله‌ای را تأیید نمی‌کرد.
 
اسپر تصریح کرد: «واقعیت ساده این بود که ترامپ معمولاً بزرگ‌نمایی کرده و اظهاراتی را مطرح می‌کرد که قابل تأیید نبودند؛ برخی از ادعاهای دیگر او کاملاً ساختگی بودند».
 
ترامپ در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۲۰، تنها چند روز بعد از جنایت ترور سردار سلیمانی ترامپ در گفت‌وگو با «فاکس‌نیوز» مدعی شده بود که وی در حال برنامه‌ریزی برای حمله به چند مقر دیپلماتیک آمریکا در خاورمیانه بوده است.
تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی