رئیس جمهور اوکراین آماده دیدار با پوتین است

کدخبر: ۴۹۴۸۲۰
اقتصادنیوز: بنابر اعلام سخنگوی رئیس جمهور ترکیه، رئیس جمهور اوکراین از آمادگی خود برای دیدار با همتای روس با میانجیگری آنکارا خبر داده است.
رئیس جمهور اوکراین آماده دیدار با پوتین است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «ابراهیم کالین» سخنگوی رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین آماده دیدار با «ولادیمیر پوتین» همتای روس خود است.

ریانووستی گزارش داد، کالین در این باره گفت: طی سفرمان به کی یف، دیداری با زلنسکی داشتم. وی از ترکیه به خاطر نگرش سازنده و متعادل و حمایتی که از اوکراین می‌کند، تشکر و تاکید کرد که آنها به ترکیه اعتماد کامل دارند. علاوه بر این، زلنسکی تأیید کرد که آماده است با میانجیگری رئیس جمهور کشورمان با پوتین دیدار کند.

این در حالی است که «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین امروز اعلام کرد که مسکو امکان دیدار رؤسای جمهور روسیه و اوکراین را رد نمی‌کند، اما این مسئله نیازمند برخی اقدامات مقدماتی است.

وی در این باره گفت: در قبال این مساله موضع به هیچ وجه تغییر نکرده است. شما موضع رئیس جمهور روسیه را به خوبی می‌شناسید. هیچ کس امکان چنین جلسه‌ای را رد نمی‌کند، اما باید برای آن آماده شد و آمادگی برای این جلسه می‌تواند و باید صرفاً در تدوین یک سند مناسب بیان شود که پس از آن باید در بالاترین سطح نهایی شود.

پسکوف همچنین اضافه کرد که کی یف هنوز پاسخی نسبت به پیشنهادات ارائه شده توسط مسکو نداده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید