پیام سید حسن نصرالله به سازشکاران/از شهادت ابوعاقله خجالت بکشید

کدخبر: ۴۹۴۸۷۱
اقتصادنیوز: سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان گفت: اولین کسانی که باید از شهادت خبرنگار شبکه الجزیره خجالت بکشند سازشکاران هستند. سازشکاران تلاش می‌کنند ملت‌های خود را قانع کنند که وجود اسرائیل عادی و طبیعی‌ است.
پیام سید حسن نصرالله به سازشکاران/از شهادت ابوعاقله خجالت بکشید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دبیرکل حزب الله لبنان در«همایش انتخاباتی» امروز درباره انتخابات پارلمانی این کشور به شهادت خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره به دست نیروهای اشغالگر صهیونیستی اشاره کرد و گفت: سازشکاران باید از شهادت شیرین ابوعاقله خجالت بکشند.

سید حسن نصرالله در این همایش و در ابتدای سخنان خود شهادت روز چهارشنبه گذشته شیرین ابوعاقله خبرنگار شبکه الجزیره در منطقه جنین کرانه باختری به دست صهیونیست‌ها را تسلیت گفت و اعلام کرد که شهید شیرین ابوعاقله شاهدی بر جنایات دشمن و مظلومیت مردم فلسطین و کشتارها و نقض حقوق بشر بود.

وی با بیان اینکه قوی ترین پیام شهادت  ابوعاقله مسیحی بودن اوست، تأکید کرد که واقعیت وحشیانه و دشمنی اسرائیل از قتل عام فلسطین تا لبنان و مصر تغییر نکرده است.

نصرالله افزود:اولین کسانی که باید از شهادت خبرنگار شبکه الجزیره خجالت بکشند سازشکاران هستند. سازشکاران تلاش می‌کنند ملت‌های خود را قانع کنند که وجود اسرائیل عادی و طبیعی‌ است.

اشاره دبیرکل حزب الله لبنان در این خصوص به اظهارات چند سال پیش ولیعهد عربستان سعودی با رسانه های آمریکاست که گفته بود حضور اسرائیل در منطقه طبیعی است.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد:پیام شهادت شیرین ابوعاقله این است که دشمن اسرائیلی مسیحیان و مسلمانان را کشته و به مقدسات آنها حمله و خانه‌های آنها را ویران می کند.پیام دیگر شهادت شهید ابوعاقله این است که همه در معرض خطر سیاست‌های رژیم نژادپرست و غیرانسانی قرار دارند.

وی در ادامه به شهادت اخیر شماری از سربازان ارتش سوریه در حمله راکتی تروریست‌ها به یک اتوبوس نظامی در حلب اشاره کرد و گفت: به خانواده شهدای نبل و زهرا که در ارتش دفاع محلی مشغول به کار هستند و خانواده 10 شهید امروز در شمال حلب، تسلیت می گویم.

سید نصرالله گفت: البقاع و مردمش از نظر حضور در میدان و حمایت و پشتیبانی، همیشه رکن اصلی مقاومت بوده‌اند. سید عباس موسوی و ام یاسر الموسوی در جنوب لبنان و در منطقه البقاع به شهادت رسیدند.

وی افزود: مقاومت ما از تپه‌های و دشت‌های البقاع، خانه‌هایش، قلب‌های مردم و بصیرت آنان آغاز شد. عملیات تا البقاع غربی از منطقه البقاع آغاز شد و با وجود فرماندهان شهیدی مانند سید عباس موسوی این عملیات متوقف نشد.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: نباید فراموش کرد که چه طرفی در کنار مردم لبنان و مقاومت ایستادند. باید یادآور شویم که ایران و سوریه که امروز بخشی از کارزار انتخاباتی هستند، به مقاومت علیه اشغالگران کمک کردند.باید یادآور شویم چه کسانی از اسرائیل حمایت کردند که در راس آن آمریکا و برخی کشورهای عربی بودند.

وی ادامه داد: «آنچه امروز از شما می خواهند همان چیزی است که دشمن صهیونیست از طریق بمباران می‌خواست، آن‌ها می‌خواهند که شما دست از مقاومت و سلاح‌های مقاومت بردارید، اما امروز بمباران علیه مقاومت، سیاسی، رسانه‌ای، اقتصادی و مالی است. محاصره، فشار، اتهامات و تحریف حقایق، با هدف کنار زدن و انزوای مقاومت است و این عنوانی است که در این دوره از رقابت های انتخاباتی مطرح شد».

سید حسن نصرالله تصریح کرد: با یک تصمیم سیاسی، از مقابله ارتش لبنان با گروه‌های تروریستی در منطقه الجرود ممانعت به عمل آمد.اگر پروژه گروه‌‎های تروریستی در سوریه موفق می‌شد، اکنون البقاع و کل لبنان در معرض تهدید قرار می‌گرفتند.
دبیرکل حزب الله لبنان خطاب به مخالفان سلاح مقاومت گفت: اگر این سلاح که شما خواستار حذف آن در بعلبک هستید، وجود نداشت، امروز زحله، البقاع غربی، راشایا، البقاع و کل اراضی لبنان کجا بودند؟

نصرالله گفت: شما باید تصمیم تان را بگیرید، یا با کسانی باشید که از شما دفاع می‌کنند یا با کسانی باشید که علیه شما توطئه می‌کنند. آیا شما با دستی هستید که تفنگ را برای دفاع از شما حمل کرده است یا با کسی که آن را به گروه های مسلح داده است تا به شما حمله کنند؟

وی در ادامه سخنان خود در مراسم انتخاباتی حزب الله در منطقه البقاع لبنان افزود:امام خمینی (ره) تصمیم گرفت تا با یورش صهیونیست‌ها به البقاع مقابله کند. امام خمینی (ره) تصمیم گرفت تا در نبردها کنار سوریه و لبنان بایستد.

به گفته وی، یکی از پروژه انتخاباتی آنان این است که می‌خواهند امام حسین (علیه السلام) را از شیعیان بگیرند. می توانید حسین را از قلب ما بیرون بیاورید؟! ما برای امام حسین با دل و جان گریه می‌کنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: آمریکا همان کشوری است که تاکنون از بازسازی برق لبنان جلوگیری کرده، دنیا را از سرمایه گذاری در این کشور بازداشته و شما را از میزبانی هرکسی که می خواهد سرمایه گذاری کند، منع کرده است. این آمریکاست که پول سپرده گذاران لبنانی را دزدیده و در عین حال با تحریم برای گرسنگی دادن شما اقدام می‌کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید