درخواست پنتاگون از سنا برای تصویب سریعتر بودجه کمک به اوکراین

کدخبر: ۴۹۴۹۰۶
اقتصادنیوز: سخنگوی پنتاگون از سنا خواست تا هرچه سریعتر بودجه ۴۰ میلیارد دلاری کمک به اوکراین را تصویب کند.
درخواست پنتاگون از سنا برای تصویب سریعتر بودجه کمک به اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا عصر جمعه به وقت محلی در نشستی خبری افزود:  ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت) روزی است که اگر کمک های مالی جدید دریافت نکنیم، نخواهیم توانست تجهیزات جدید به اوکراین ارسال کنیم. عدم دریافت این کمک ها بر توانایی ما به ارائه بدون وقفه کمک تاثیر خواهد گذاشت.

وی ادامه داد هنوز ۱۰۰ میلیون دلار از اختیارات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده که به اوکراین تعلق نگرفته است. ما می‌خواهیم تا قبل از هفته سوم این ماه بودجه جدید را دریافت کنیم تا بتوانیم به ارسال تجهیزات بدون وقفه ادامه دهیم.

مجلس نمایندگان آمریکا بودجه جدید حمایت مالی از اوکراین به ارزش ۴۰ میلیارد دلار را تصویب کرده است که باید به تصویب سنا برسد.

این بسته مالی با ۳۶۸ رای موافق در برابر ۵۷ رای مخالف تصویب شد که هفت میلیارد دلار بیشتر از درخواست ماه آوریل دولت بایدن دراین زمینه بود.

این بسته کمک های مالی مصوب مجلس نمایندگان آمریکا ، شامل کمک شش میلیارد دلاری تسلیحات و آموزش نظامی به اوکراین، ۸.۷ میلیارد دلار برای بازسازی انبارهای تسلیحات آمریکایی ارسال شده به اوکراین و ۳.۹ میلیارد دلار برای نیروهای آمریکایی مستقر در منطقه است؛ همچنین شامل ۸.۸ میلیارد دلار حمایت اقتصادی از اوکراین، چهار میلیارد دلار کمک مالی خرید تجهیزات نظامی برای اوکراین و متحدان و ۹۰۰ میلیون دلار در زمینه مسکن، تحصیل و سایر کمک ها به پناهجویان اوکراینی در آمریکا است.

پیشتر دولت جو بایدن یک بودجه تکمیلی ۳۳ میلیارد دلاری با هدف حمایت از اوکراین در چند ماه آینده از کنگره این کشور درخواست کرده بود.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز ۱۰ اردیبهشت ماخ ۱۴۰۱ ابراز امیدواری کرده بود  که هرچه سریعتر کمک مالی ۳۳میلیارددلاری به اوکراین  به تصویب نمایندگان این مجلس برسد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید