مذاکره شهرداری و رانندگان ادامه دارد

شنیده‌ها درباره عامل سرگردانی گسترده ساعات اخیر شهروندان در ایستگاه‌های بی‌آرتی

کدخبر: 495558
اقتصادنیوز: گزارش میدانی نشان می دهد که مسافران اتوبوس های حمل و نقل عمومی در برخی از خطوط تندوری 3 ،4 و 5 پایتخت در ساعات اخیر سرگردان شده‌اند. اتوبوس‌ها با فاصله خیلی زیاد به ایستگاه‌ها وارد می‌شوند و در برخی خطوط ساعت‌ها است که اتوبوسی وارد ایستگاه‌ها نشده است.

به گزارش اقتصادنیوز این رویداد موجب سرگردانی بسیاری از شهروندان تهرانی شده و مشکلات زیادی را به همراه داشته است.

پیگیری های اکو ایران در گفت و گو با برخی از رانندگان اتوبوس‌ها نشان  از آن دارد که راننده ها در حال مذاکره با مقامات شهرداری برای افزایش حقوق هستند. به گفته این رانندگان اتوبوس افزایش حقوق کارگران شرکت واحد هر سال مطابق مصوبه شورای عالی کار تعیین می شد. طبق این روند امسال افزایش حقوق این قشر باید 38.5 درصد به اضافه 17 هزار  تومان در روز محاسبه می‌شد.

با این حال در اقدامی خلاف عرف مدیریت شهری در دوره علیرضا زاکانی حقوق کارگران  شرکت واحد را براساس مصوبه دولت درباره کارمندان خود، تنها 10 درصد افزایش داده است. رانندگان اتوبوس‌های واحد به این تصمیم شهرداری اعتراض داشته و به همین دلیل در برخی از خطوط دست از کار کشیده‌اند.

پیش از این نیز اخباری مبنی بر اعتراض رانندگان اتوبوسرانی بخش خصوصی درخصوص جبران نشدن دستمزد خدمات شنیده شده بود . همچنین گفته  می شود هنوز 4 درصد حق مشاغل سخت وزیان آور بازنشستگان اتوبوسرانی که در اسفند ماه سنوات خدمت شان به پایان رسیده به تامین اجتماعی پرداخت نشده است .

طبق گزارش‌های رسیده از سطح شهر برخی شهروندان تهرانی درخطوط پرمسافر مانند راه آهن –پارک وی و خط تندروی چمران مدت هاست در انتظار آمدن اتوبوس هستند و در این ایستگاه‌ها شاهد ازدحام جمعیت هستیم.

 هنوز شهرداری درباره این رویداد و چاره‌جویی احتمالی در این باره خبررسانی نکرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی