درخواست امیرعبداللهیان از همتای افغانستانی درباره حق آبه هیرمند

کدخبر: 503922
اقتصادنیوز: وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگو با امیرخان متقی گفت: درخواست جدی داریم که هیئت حاکمه سرپرستی افغانستان در عمل به تعهدات دوجانبه خود مطابق قرارداد‌های لازم الاجرای فی ما‌بین در حوزه حق آبه ایران و آب‌های مرزی همکاری لازم و جدی را داشته باشد
درخواست امیرعبداللهیان از همتای افغانستانی درباره حق آبه هیرمند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وزیر خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای افغانستانی خواستار اجرای تعهدات هیأت حاکمه سرپرستی افغانستان درباره حق آبه ایران از هیرمند شد.

آقای حسین امیرعبداللهیان در گفت‌وگوی تلفنی با امیرخان متقی گفت: درخواست جدی داریم که هیئت حاکمه سرپرستی افغانستان در عمل به تعهدات دوجانبه خود مطابق قرارداد‌های لازم الاجرای فی ما‌بین در حوزه حق آبه ایران و آب‌های مرزی همکاری لازم و جدی را داشته باشد و با حل این مسئله، آن را به عاملی برای تقویت همکاری و دوستی بین دو کشور و ملت مبدل کند.

او با اشاره به وقوع زلزله در افغانستان و ارسال کمک‌های ایران به این کشور گفت: وقوع زلزله در افغانستان را تسلیت می گوییم و ضمن اعلام همدردی دولت و مردم ایران با زلزله زدگان، همچون گذشته در کنار مردم افغانستان هستیم.

به گفته آقای امیرعبداللهیان، بخشی از کمک‌های ایران در قالب دو محموله هوایی به سرعت به افغانستان ارسال شده  و کشورمان در صورت نیاز آماده اعزام تیم پزشکی به افغانستان است.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان ابراز امیدواری کرد، با همکاری دو کشور روند مقابله با جرایم سازمان یافته و پدیده‌های شوم قاچاق مواد مخدر و انسان و مبارزه با تروریسم مرتفع شود.

سرپرست وزارت خارجه افغانستان: از ادامه رایزنی‌های دوجانبه برای برای پیگیری حق آبه ایران استقبال می‌کنیم

امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان نیز ضمن تشکر از پیام‌های تسلیت و ابراز همدردی مقامات کشورمان و همچنین ارسال به موقع کمک‌های جمهوری اسلامی ایران برای زلزله زدگان و استقبال و قدردانی مردم افغانستان از وصول این کمک ها، گفت: در شرایط کنونی فراهم کردن سرپناه برای زلزله زدگان بسیار مهم است.

سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان ضمن قدردانی مجدد از ارائه خدمات گسترده به مردم این کشور در شرایط سخت و دشوار کنونی، بر اهتمام این کشور برای توسعه و گسترش روابط تاکید کرد.

او خواستار اعزام یک هیئت از بخش کشاورزی و مبارزه با مواد مخدر جهت دیدار از جمهوری اسلامی ایران شد.

امیرخان متقی همچنین از ادامه رایزنی‌های دوجانبه و اعزام هیات تخصصی از وزارت نیروی جمهوری اسلامی برای پیگیری حق آبه ایران استقبال کرد.

تیتر یک
  • آمار معاملات هفتگی بورس تهران؛

    اقتصادنیوز: میانگین ارزش معاملات خرد بورس در هفته اخیر ۲ هزار و ۳۱۴ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۲ هزار و ۲۹۵…

از دست ندهید
فلای تودی