خبر مهم مصطفی الکاظمی برای زائران ایرانی

کدخبر: 504377
اقتصادنیوز: نخست ویز عراق گفت: زوار ایرانی در گذرگاه های مرزی البته با سقف مشخص تعداد زوار در مقطع فعلی ویزای ورود به عراق را می توانند دریافت کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق عصر امروز یکشنبه (۵ تیر) در نشست خبری مشترک با آیت الله رئیسی رئیس جمهور، اظهار داشت: روابط ما با جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم است و تلاش ما برای تامین منافع ملت هایمان است.

 

وی افزود: امروز توافق کردیم روابط تجاری را تقویت کرده و برنامه زمانی برای زیارت زائران ایرانی حرم امام حسین (ع) تنظیم کنیم. از جناب آقای رئیس جمهور رئیسی به خاطر استقبال گرمی که از ما داشتند و مهمانی گرمی برپا داشتند تشکر می کنم.

وی افزود: ما امروز به تهران آمدیم روابط دوجانبه بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق را مورد بحث و گفت‌وگو قرار دهیم همچنان که امروز خلال گفت‌وگوها روابط تاریخی، فرهنگی و دینی دو کشور را مورد گفتگو قرار دادیم.

نخست وزیر عراق گفت: روابط ما با جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم است و در چارچوب مصالح و منافع دو کشور در حال پیش رفتن است و تلاش ما در این راستا برای تامین منافع ملت ها قرار دارد.

الکاظمی تصریح کرد: ما امروز توافق کردیم تا روابط تجاری بین دو کشور تقویت شود و همچنان توافق شد تا یک برنامه زمانی برای تسهیل زیارت زائرانی که قصد دارند در ایام اربعین به زیارت حرم امام حسین علیه السلام مشرف شوند تنظیم کنیم.

وی ادامه داد: تا پیش از این زوار ایرانی در فرودگاه های عراق می توانستند ویزا دریافت کنند اما در چند هفته اخیر ما این زمینه را فراهم کردیم که زوار ایرانی بتوانند در گذرگاه های مرزی هم البته با سقف مشخص تعداد زوار در مقطع فعلی ویزای ورود به عراق را دریافت کنند.

نخست وزیر عراق تاکید کرد: در بخش دیگری از گفتگو ها چالش هایی که منطقه ما با آن روبرو است مورد بحث و گفتگو قرار دادیم و با هم توافق کردیم تا مشترکا تلاش به برقراری ثبات و آرامش در منطقه کنیم زیرا امروز در مورد مسائل سرنوشت سازی که ملت های منطقه با آن روبرو هستند صحبت هایی انجام شد و توافق شد حمایت مان را از آتش بس در یمن اعلام کنیم.

الکاظمی افزود:  همچنان توافق شد حمایت خودمان را از اصل گفت و گو برای پایان دادن به جنگی که مردم یمن را با رنج روبرو کرده است اعلام کنیم.

نخست وزیر عراق در پایان بیان داشت: در این نشست توافق شد تلاش های مشترکی را برای مقابله با چالش های حوزه امنیت غذایی به سبب جنگ اوکراین بیشتر کنیم و یک بار دیگر نیز از استقبال آقای رئیس جمهور رئیسی تشکر می کنم.

تیتر یک
  • تقویم اقتصادی بازارهای جهانی در هفته + جدول

    اقتصادنیوز: این هفته تحلیل‌گران بازارهای جهانی در انتظار انتشار آمار جدید تورم در ایالات متحده هستند تا بر پایه آن…

از دست ندهید
فلای تودی