پیام مهم امیرعبداللهیان پس از سفر به ترکیه

کدخبر: 504895
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه کشورمان در پیام اینستاگرامی خود نوشت: ضمن گفتگو درباره اشتراکات و موارد مورد علاقه طرفین درخصوص تحرکات اخیر اسرائیل به رئیس‌جمهور ترکیه یادآوری کردم حضور این رژیم در منطقه هیچ ارمغانی به جز فتنه انگیزی و ایجاد ناامنی نخواهد داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، حسین امیرعبداللهیان در صفحه اینستاگرام خود پیامی درباره سفر دیروزش به ترکیه و دیدار مقامات عالیرتبه این کشور منتشر کرد:

سفرم به ترکیه دیشب با دیدار آقای رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه به اتمام رسید و امروز برای شرکت در نشست وزرای خارجه ی کشورهای ساحلی دریای خزر راهی ترکمنستان شدم.

شب گذشته در دیدار با آقای اردوغان ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور کشورمان از ایشان برای سفر به تهران به منظور برگزاری نشست شورای عالی همکاری های دو کشور دعوت به عمل آوردم.

در این دیدار در خصوص موضوع سوریه به آقای اردوغان گفتم راه حل سیاسی را تنها راه حل برای کاهش نگرانی های امنیتی ترکیه میدانیم و با تکرار مجدد ضرورت اجتناب از هرگونه اقدام نظامی حاضریم برای تسهیل در زمینه ی گفتگوی منجر به نتیجه پیشقدم باشیم.

ضمن گفتگو در خصوص اشتراکات و موارد مورد علاقه ی طرفین در خصوص تحرکات اخیر رژیم صهیونیستی به رئیس جمهور ترکیه یادآوری کردم حضور رژیم صهیونیستی در منطقه هیچ ارمغانی به جز فتنه انگیزی و ایجاد نا امنی نخواهد داشت.

آقای اردوغان در این دیدار ضمن ابلاغ سلام به مقامات عالی کشورمان سیاست نگاه به همسایگان را در دولت جمهوری اسلامی مورد تمجید قرار داد و اظهار امیدواری کرد که به زودی به تهران سفر خواهد کرد.
ایشان همچنین ضمن با اهمیت خواندن موضوعات مرتبط با فلسطین، قدس و مسجدالاقصی از دیدگاه ترکیه، فلسطین را موضوع مهم دنیای اسلام دانست و وحدت جهان اسلام در این خصوص را مهم خواند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی