گمانه زنی ها درباره مذاکرات احتمالی احمد مسعود با طالبان

کدخبر: 506899
اقتصادنیوز: جبهه مقاومت ملی افغانستان در صدد است کنفرانسی را با طالبان در شهر دوشنبه برپا کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، از خبرگزاری «اسپوتنیک»، بر اساس این گزارش، در حال حاضر تاریخ برگزاری این کنفرانس مشخص نشده است، اما قرار است نمایندگان احزاب سیاسی، روشنفکران، شخصیت‌های عمومی، در مجموع 50 نفر برای مشارکت در آن، دعوت شوند.

هدف این کنفرانس یافتن راه حل سیاسی برای بحران کنونی و ایجاد یک حکومت فراگیر با مشارکت همه نیروهای سیاسی در افغانستان عنوان شده است.

این در حالی است که سفارت افغانستان در تاجیکستان اظهار داشت که در مورد برگزاری چنین کنفرانسی اطلاعاتی در اختیار ندارند، زیرا نه نمایندگان جبهه مقاومت ملی و نه نهادهای رسمی در این مورد به آنها اطلاع نداده‌اند.

وزارت امور خارجه تاجیکستان به نوبه خود در این مورد گفت که نمی‌توانند این اطلاعات را تایید یا آن تکذیب کنند. با این حال نهاد دیپلماتیک تاجیکستان با خودداری از ارائه جزئیات بیشتر تایید کرده که بررسی این موضوع در حال انجام است.

دوشنبه از دیرباز به عنوان محل مذاکرات طرف‌های درگیر در افغانستان برای آشتی تلقی می‌شد. این موضوع برای اولین بار در سپتامبر سال گذشته بین «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان و «عمران خان» نخست وزیر پاکستان بررسی شد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی