انتقادات از رئیسی به نماز جمعه رسید / مردم ناامید شدند

کدخبر: 506939
اقتصادنیوز: امام جمعه ایلام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گفت: دولت در اطلاع‌رسانی بحث معیشت مردم بسیار ضعیف است هرچند زحمات زیادی در ارتباطات سیاسی و داخلی انجام می دهد؛ اما اطلاع رسانی ضعیف است و همین امر سبب ناامیدی مردم می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، امام جمعه موقت ایلام گفت: با وجود تلاش دولت برای رفع مشکلات اما اطلاع رسانی در خصوص این خدمات بخوبی صورت نمیگیرد.

مرادبیگی در خطبه های این هفته نماز جمعه ایلام اظهار داشت: دولت در  اطلاع رسانی بحث معیشت مردم بسیار ضعیف است هرچند زحمات زیادی در ارتباطات سیاسی و داخلی انجام می دهد اما اطلاع رسانی ضعیف است و همین امر سبب ناامیدی مردم می شود.

وی افزود: ضعف ها بزرگ نشان داده می شوند و  نقطه قوت ها نیز و همین امر سبب نارضایتی و عدم اطلاع مردم از این خدمات می شود.

حجت الاسلام مرادبیگی ادامه داد: دولت ماهانه ۵۰ هزار میلیارد تومان دیون و بدهکاری هلی دولت قبلی را بازپرداخت میکند و از این رقم که بسیار کلان نیز می باشد اطلاع رسانی صورت نمی گیرد.

امام جمعه موقت ایلام گفت: از دولت تقاضا می شود با اطلاع رسانی وسیع نظارت مستمری بر کارخانه ها و  بازار داشته باشد چرا که در صورت بازرسی و نظارت بسیاری از گرانی ها کاهش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه دلیل گرانی ها همان افراد سودجو و محتکر هستند، اظهار داشت: هم اکنون در بازار قیمت کالا و مواد غذایی با هم تفاوت دارد و با نظارت دقیق و مستمر در کارخانه ها و بازارها قطعاً این اختلاق قیمت کنترل و تورم کاهش پیدا می کند.

امام جمعه موقت ایلام یادآور شد: باید نظارت مستمر انجام شود تا مشکلات اقتصادی مردم کاهش پیدا کند و دولت بتواند طرحی را که آغاز کرده را به نتیجه برساند.

حجت الاسلام مرادبیگی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص حجاب و عفاف در جامعه گفت: یکی از احکام ضروری اسلام حجاب است و اهل سنت و شیعه قائل بر وجود حجاب هستند و آن را از ضروریات دین می دانند.

امام جمعه موقت ایلام اظهار داشت: وضعیت حجاب در جامعه ما باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و در هر سنی به ما تکلیف شده از نظر دینی چگونه با این موضوع و آموزش آن به فرزندانمان رفتار کنیم.

وی افزود: خاموش کردن صدای اسلام با لگد مال کردن حجاب و هرزگی صورت می گیرد و دشمنان بدنبال این فریضه دینی هستند که یکی از مهمترین مسائلی است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

حجت الاسلام مرادبیگی ضمن تبریک عید قربان و روز عرفه و تاکید به برگزاری باشکوه این فریضه الهی گفت: چنانچه جامعه ای بدنبال  ایمان و تقوا باشد خداوند برکات آسمان را بر آن جامعه نازل می کند و روز عرفه روز نیایش و دعا و مضامین است که بزرگان ما در این مورد سفارش به تأسی از اهل بیت و دعای عرفه دعوت می کنند.

امام جمعه موقت ایلام اظهار داشت: خداوند از عبادت ما بی نیاز است، اگر بخواهیم این دست نیاز ما از طرف خداوند پر شود، با عبادت میسر است چرا که عبادت منفعت و آثارش به خود بشر برمی گردد.

حجت الاسلام مرادبیگی اضافه کرد: جریان عبادت تنها نماز و روزه نیست و نباید فقط به این ها بسنده کرد بلکه تفکر، زبان نرم، امر به معروف و نهی از منکر و نگاه کردن به چهره پدر و مادر از برجسته ترین عبادت هاست که در اسلام به آن سفارش شده است.

تیتر یک
  • تقویم اقتصادی بازارهای جهانی در هفته + جدول

    اقتصادنیوز: این هفته تحلیل‌گران بازارهای جهانی در انتظار انتشار آمار جدید تورم در ایالات متحده هستند تا بر پایه آن…

از دست ندهید
فلای تودی