بسته جدید کمک‌ نظامی آمریکا به اوکراین + جزئیات

کدخبر: 507005
اقتصادنیوز: یک مقام وزارت دفاع آمریکا از بسته کمک‌های نظامی جدید واشنگتن به اوکراین خبر داد و گفت: این بسته شامل هزار خمپاره از نوع 15 میلیمتری بسیار دقیق است که حاکی از تحول در حمایت آمریکا از اوکراین در جنگ با روسیه است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، یک مقام در وزارت دفاع آمریکا از بسته کمک 400 میلیون دلاری واشنگتن به اوکراین خبر داد.

بر اساس گفته این مقام نظامی آمریکا، این کمک‌ها شامل توپ‌های هیمارس و خمپاره اندازهای بسیار دقیق است. 

وی در ادامه سخنانش گفت که گزارش‌های روسیه درباره نابود کردن تعدادی از توپ‌های آمریکایی هیمارس در اوکراین ناصحیح است.

این مقام نظامی آمریکا گفت که بسته کمک‌های نظامی جدید شامل هزار خمپاره از نوع 15 میلیمتری بسیار دقیق است که حاکی از تحول در حمایت آمریکا از اوکراین در جنگ با روسیه است. 

ارسال این سامانه‌های راکتی در حالی انجام شده که روسیه پیشتر هشدار داده بود اگر این سامانه‌های دوربرد با دقت بالا به اوکراین برسد، اهدافی را در نظر خواهد گرفت «که تا کنون هدف قرار نگرفته‌اند».

طی هفته‌های گذشته، نیروهای روسی توانسته‌اند با استفاده از برتری در قدرت توپخانه‌ای، پیشروی‌های قابل توجهی در دونباس داشته باشند.

چند روز پیش نیز وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده بود که دو سامانه موشکی زمین به هوا، بخشی از دور جدید کمک‌های این کشور به اوکراین خواهد بود.

پنتاگون اعلام کرد بسته جدید کمک‌های نظامی آمریکا به اوکراین، دو سامانه موشکی «ناسامس»، چهار رادار ضد توپخانه‌ای ۱۵۰ هزار دور مهمات ۱۵۵ میلیمتری را شامل می‌شود.

چند روز پیش بود که یک فرمانده ارشد اوکراینی اعلام کرده بود که نیروهای این کشور استفاده از سامانه‌های راکتی دوربرد ارسالی آمریکا (HIMARS) را آغاز کرده‌اند.

تیتر یک
  • تقویم اقتصادی بازارهای جهانی در هفته + جدول

    اقتصادنیوز: این هفته تحلیل‌گران بازارهای جهانی در انتظار انتشار آمار جدید تورم در ایالات متحده هستند تا بر پایه آن…

از دست ندهید
فلای تودی