واکنش عجیب کره شمالی به قطع روابط دیپلماتیک کی یف با پیونگ یانگ!

کدخبر: 508407
اقتصادنیوز: وزارت امور خارجه کره شمالی در واکنش به قطع روابط دیپلماتیک اوکراین با پیونگ یانگ گفت: اوکراین در گذشته با مشارکت فعالانه در سیاست خصمانه آمریکا خودش مرتکب عملی شده که شدیدا فاقد عدالت بین کشورهاست و هیچ حقی برای مطرح ساختن مسائلی حاکمیتی ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، وزارت امور خارجه کره شمالی گفت، این کشور بعد از شریک شدن در اقدامات "غیرقانونی ناعادلانه" آمریکا در راستای نقض حاکمیت پیونگ یانگ، هیچ حقی برای مطرح ساختن مسائلی حاکمیتی ندارد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد، در بیانیه وزارت خارجه کره شمالی که از سوی خبرگزاری رسمی این کشور بعد از اقدام پیونگ یانگ در به رسمیت شناختن جمهوری های شرق اوکراین به عنوان کشور مستقل انتشار یافت، تصریح شد: ما به تقویت و توسعه دوستی و همکاری با همه کشورهایی که به حاکمیت ما احترام می گذارند و با ما رفتار مطلوب دارند بر اساس اصل برابری حاکمیتی، عدم مداخله در امور داخلی یکدیگر و احترام دو جانبه ادامه خواهیم داد.

اوکراین روابطش با کره شمالی را بعد از اقدام پیونگ یانگ در به رسمیت شناختن جمهوری‌های شرق این کشور قطع کرده و آن را "تلاشی در راستای تضعیف حاکمیت و تمامیت ارضی خود" خواند.

وزارت امور خارجه کره شمالی با این حال از این تصمیم دفاع و تاکید کرد، اوکراین پیشتر به یک سری اقدامات اعمال شده علیه پیونگ یانگ تحت رهبری آمریکا شامل تحریم‌های اعمال شده از بابت برنامه‌های تسلیحاتی کره شمالی کمک کرده است.

این وزارتخانه گفت: اوکراین در گذشته با مشارکت فعالانه در سیاست خصمانه غیرقانونی و ناعادلانه آمریکا خودش مرتکب عملی شده که شدیدا فاقد انصاف و عدالت بین کشورهاست و به این ترتیب حقی به چالش کشیدن ما یا مشکل‌دار خواندن ما از بابت اقدام مشروع حاکمیت‌مان ندارد.

تیتر یک
از دست ندهید