تصمیم جدید اتحادیه اروپا درباره دارایی‌های روسیه

کدخبر: 509372
اقتصادنیوز: اتحادیه اروپا قصد دارد بخشی از منابع مالی بانک‌های روسی را برای تسهیل مبادلات در تجارت جهانی مواد غذایی و کودهای شیمیایی آزاد کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، اتحادیه اروپا اعلام کرد، به منظور تسهیل مبادلات در تجارت مواد غذایی بخشی از منابع مالی بانک‌های روسی را آزاد خواهد کرد.

خبرگزاری تاس گزارش داد، اتحادیه اروپا در نظر دارد بخشی از منابع مالی بانک‌های روسی را برای تسهیل مبادلات در تجارت جهانی مواد غذایی و کودهای شیمیایی آزاد کند.

خبرگزاری رویترز سه شنبه با استناد به پیش نویس سند اتحادیه اروپا این خبر را منتشر کرد.

اتحادیه اروپا همچنین قصد دارد، صادرات مواد غذایی از بنادر روسیه را که به دلیل تحریم‌ها متوقف شده بود، تسهیل کند. بر اساس پیش نویس سند اتحادیه اروپا منابع مالی مذکور پس از تعیین مقدار بودجه و هزینه خرید واردات یا حمل و نقل محصولات کشاورزی آزاد خواهد شد.

خبر منتشر شده درباره آزادسازی منابع مالی بانک‌های روسی در حالی بیان شده است که اتحادیه اروپا در نظر دارد تحریم‌های خود علیه اسبربانک (Sberbank) روسیه تشدید کند. یک منبع خبری در بروکسل به رویترز گفته است که قرار گرفتن این بانک در لیست سیاه اتحادیه اروپا مانع آزادسازی منابع مالی آن شده است.

پیتر سیجارتو وزیرخارجه و روابط اقتصادی مجارستان روز دوشنبه در بروکسل گفت: وزرای خارجه اتحادیه اروپا درباره اعمال بسته جدیدی از تحریم‌ها علیه روسیه به توافق رسیدند که بر اساس آن تجارت طلا تحریم و محدودیت‌هایی علیه ۴۸ فرد و ۹ سازمان روسی اعمال خواهد شد.

تیتر یک
  • فولاد پیشران بازار سهام؛

    اقتصادنیوز: امروز قیمت سهام تمامی نمادهای گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات»، «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری»، «سرمایه‌گذاری‌ها»…

از دست ندهید