حمله جدید پهپادی ترکیه به شمال سوریه

کدخبر: 511407
اقتصادنیوز: در حمله پهپادی ترکیه در شمال سوریه 4 نفر از عناصر گروه «آسایش» کشته شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، عناصر گروه مسلح کُرد موسوم به «آسایش» در شمال شرقی سوریه اعلام کردند که چهار تن از عناصر خود را پس از مورد هدف قرار گرفتن توسط پهپادهای ترکیه در شمال سوریه از دست داده اند.

روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم چاپ لندن گزارش داد، گروه مسلح «آسایش» در بیانیه ای استمرار تجاوزات ترکیه به شمال سوریه را محکوم کرد و افزود که در حمله پهپادی به عناصر کُرد در شهر عین عیسی در استان رقه ۴ نفر از این عناصر از جمله سه زن کشته شدند.

آنکارا طی تقریبا دو ماه گذشته به طور مرتب اعلام می کند که در صدد انجام عملیات نظامی علیه دو منطقه تحت نفوذ نیروهای کرد در شمال سوریه است.

حملات  ارتش ترکیه و گروه‌های تروریستی تحت حمایت آنکارا در حالی شدت یافته که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور اوایل خرداد گذشته اعلام کرد که کشورش به زودی عملیاتی را برای ایحاد منطقه امن در عمق ۳۰ کیلومتری خاک سوریه آغاز خواهد کرد.

در مقابل سوریه نیز تاکید کرد که «تهدیدهای ترکیه برای عملیات موسوم به منطقه امن در شمال سوریه با نتایج و خروجی‌های نشست آستانه در تضاد است».

مقام های بلندپایه روسیه و آمریکا پیش از این در اظهارات رسمی خود چندین بار مخالفت خود را با انجام عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه اعلام کردند و از آنکارا خواستار در پیش گرفتن راه حل مسالمت آمیز برای اوضاع سوریه شده بودند.

در روزهای اخیر مقام های ترکیه دوباره از احتمال آغاز دور جدید حملات به شمال سوریه و اعلام آمادگی در این خصوص سخن گفته‌اند و این اظهارات نگرانی‌هایی را در ارتباط با شعله ور شدن دوباره درگیری ها در شمال سوریه بین طرف های مختلف حاضر در آن و بروز مشکل برای مردم این مناطق ایجاد کرده است.

تیتر یک
از دست ندهید