ارسال مخفیانه محموله جنگی به اوکراین توسط مقدونیه

کدخبر: 513040
اقتصادنیوز: یک پایگاه خبری متعلق به مقدونیه شمالی به نقل از منابع دولتی گزارش داد که مقامات این کشور "به طور مخفیانه" جنگنده‌های سوخو-۲۵ به کی‌یف می‌فرستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، براساس این گزارش که روز پنجشنبه منتشر شد، چهار جنگنده سوخو-۲۵ که طی درگیری میان "گروه شبه‌نظامی ارتش آزادی‌بخش ملی آلبانی (NLA) و نیروهای امنیتی مقدونیه در سال ۲۰۰۱ از مقامات اوکراینی خریداری شد، به کی‌یف فرستاده می‌شوند."

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد، پایگاه خبری MKD به نقل از حزب سیاسی چپ مقدونیه شمالی نوشت که مهندسان نظامی اوکراینی در ماه ژوئن جت‌های مذکور را در یک فرودگاه نظامی بازرسی و تعمیر کردند و ظاهرا آن‌ها را برای تحویل به اوکراین آماده کرده‌اند.

این درحالیست که وزارت دفاع مقدونیه شمالی این اطلاعات را نه تایید و نه رد کرد.

این پایگاه خبری به نقل از پاسخ این وزارتخانه نوشت: «جزئیات این تصمیم‌ها و محتوای آن‌ها در نهایت از حالت محرمانه خارج خواهند شد و به اطلاع عموم خواهد رسید. تصمیمات اتخاذ شده تاکنون مانع آمادگی رزمی ارتش ما نشده است.»

به گفته وزارت دفاع مقدونیه شمالی، مقامات این کشور در اواخر ژوئیه تانک‌های تی-۷۲ (T-۷۲) را به اوکراین تحویل دادند. براساس رسانه‌های محلی،‌ اسکوپیه حدود ۳۱ تانک تی-۷۲ داشت که در جریان درگیری‌های سال ۲۰۰۱، از روسیه دریافت کرده بود.

تیتر یک
از دست ندهید