دست رد عمان به سینه اسرائیل

کدخبر: ۵۱۵۹۷۷
اقتصادنیوز: عمان با درخواست اسرائیل مبنی بر گشودن حریم هوایی خود به روی پروازهای رژیم صهیونیستی مخالفت کرد.
دست رد عمان به سینه اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، عمان با درخواست رژیم صهیونیستی برای باز شدن حریم هوایی خود بر روی هواپیماهای مسافربری این رژیم مخالفت کرد.

پایگاه خبری «ارم نیوز» امارات امروز (جمعه) به نقل از روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم»  گزارش داد، عمان با گشودن حریم هوایی خود به روی پروازهای[رژیم]اسرائیل مخالفت کرد و این بدان معناست که در حال حاضر نمی‌توان از حریم هوایی عربستان که برای کوتاه کردن مسیر های پروازی به شرق دور به روی هواپیماهای اسرائیلی گشوده شده است، منتفع شد. 

این روزنامه صهیونیستی در ادامه بااشاره به اینکه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر سابق رژیم اسرائیل در سال ۲۰۱۸ با سفر به مسقط با «قابوس بن سعید» سلطان فقید عمان دیدار کرد و اسرائیل و عمان حتی اگر رسمی نباشد، با یکدیگر ارتباط دارند، نوشت: [ رژیم ] اسرائیل معتقد بود که انتظار می‌رود حریم هوایی عمان به زودی [ بر روی هواپیماهای اسرائیلی ] باز شود. 

اسرائیل هیوم ادعا کرد که عمان پس از فشار شدید ایران بر مسقط از گشودن حریم هوایی خود به روی هواپیماهای مسافربری [ رژیم ] اسرائیل خودداری کرده است. 

«یوئل گوزانسکی» پژوهشگر موسسه مطالعات امنیت ملی رژیم اسرائیل به گفت و گوی وزیر امور خارجه ایران با همتای عمانی خود در روز پنجشنبه اشاره کرد و گفت: می‌توان حدس زد که موضوع گشودن آسمان عمان بر روی پروازهای اسرائیلی در گفت‌وگوی دو طرف مطرح شده است. 

رسانه‌های رژیم اسرائیل پیشتر گفته بودند که سه شرکت هواپیمایی این رژیم به نام‌های «العال»، «اسرایر» و «ارکیا» به تازگی موافقت عربستان را برای پرواز بر فراز آسمان این کشور به دست آوردند که این تصمیم از ابتدای ماه جاری میلادی اجرایی قابل اجرا است. 

این رسانه‌ها به این موضوع اشاره کرده بودند که این اقدام به کوتاه شدن مدت سفر شرکت‌های هواپیمایی اسرائیلی به خاور نزدیک کمک می‌کند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید