شلیک موشک بالستیک جدید توسط کره شمالی/ آزمایش اتمی در راه است؟

کدخبر: ۵۲۴۲۵۰
اقتصادنیوز:کره شمالی امروز (چهارشنبه) یک موشک بالستیک به سمت دریای شرقی شلیک کرد.
شلیک موشک بالستیک جدید توسط کره شمالی/ آزمایش اتمی در راه است؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، از یونهاپ، این پرتاب تنها سه روز پس از شلیک موشک بالستیک کوتاه برد پیونگ یانگ به دریای شرق انجام شد.

این در حالی است که رزمایش آمریکا و کره جنوبی با حضور یک ناو هواپیمابر آمریکایی در آب‌های منطقه‌ای در جریان است.

آمادگی کره جنوبی برای شلیک موشک بالستیک کره شمالی

شلیک روز چهارشنبه در حالی رخ داد که کامالا هریس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده قصد دارد در سفری به سئول که به گفته کاخ سفید هدف آن تاکید بر قدرت ائتلاف است، از منطقه غیرنظامی شده بین دو کره دیدن کند.

یونهاپ همچنین به نقل از قانونگذاران مطلع از آژانس اطلاعات ملی گزارش داد که اولین آزمایش هسته‌ای کره شمالی از سال ۲۰۱۷، در صورت انجام، احتمالا بین ۱۶ اکتبر و ۷ نوامبر انجام خواهد شد.

این خبرگزاری به نقل از قانونگذاران مطلع از سرویس اطلاعات ملی (NIS) گزارش داد که مقدمات آزمایش هسته‌ای در تونل آزمایشی پونگی-ری کره شمالی تکمیل شده است، جایی که این کشور شش آزمایش هسته‌ای زیرزمینی را از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۷ انجام داد.

یونهاپ گزارش داد که زمان آزمایش احتمالاً با توجه به رویدادهای متحد اصلی کره شمالی، چین، و بزرگترین رقیب آن، ایالات متحده تعیین می‌شود. یکی از قانونگذاران، یو سانگ بوم، به خبرگزاری گفت: « سرویس اطلاعات ملی گفت اگر کره شمالی آزمایش هسته‌ای انجام دهد، ممکن است زمانی بین بیستمین کنگره حزب چین در ۱۶ اکتبر و انتخابات میان دوره‌ای ایالات متحده در ۷ نوامبر باشد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید