ادعای جان کربی درباره مذاکرات میان روسیه و اوکراین

کدخبر: ۵۲۶۳۹۹
​اقتصادنیوز: هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید مدعی شد که پوتین از خود هیچ گونه تمایلی برای مذاکره با اوکراین نشان نداده است.
ادعای جان کربی درباره مذاکرات میان روسیه و اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «جان کربی»، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید امروز (یکشنبه) در سخنانی مدعی شد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از خود هیچ گونه تمایلی برای مذاکره با طرف اوکراینی نشان نداده است.

کربی افزود: که طرف‌های روسی و اوکراینی باید بتوانند با هم بنشینند و مذاکره کنند و راهی برای خروج از بحران به صورت صلح‌آمیز و دیپلماتیک بیابند.

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید ادامه داد: ما به پیونگ یانگ گفتیم که آماده هستیم بدون پیش شرط، بر سر میز مذاکره بنشینیم.

وی تصریح کرد: ما می خواهیم شاهد خلع سلاح اتمی همه جانبه و قابل راستی آزمایی شبه جزیره کره باشیم.

کره شمالی دیروز دو فروند موشک بالستیک را به سمت دریای شرقی شلیک کرد.

خبرگزاری دولتی کره جنوبی (یونهاپ) به نقل از خبرگزاری مرکزی کره (KCNA) گزارش داد که آزمایش‌های موشکی کره شمالی تحت عنوان «دفاع منظم و برنامه ریزی شده از خود» انجام شده است.

در این گزارش، ضمن اشاره به اینکه آزمایشات مذکور به منظور «حفاظت از امنیت کره شمالی و منطقه در برابر تهدیدات نظامی مستقیم آمریکا» انجام گرفته، تاکید شده است که تهدیدات مذکور حداقل ۵۰ سال است که ادامه دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید