هشدار بورل به پوتین درباره استفاده از سلاح هسته‌ای در جنگ اوکراین

کدخبر: ۵۲۷۳۴۷
اقتصادنیوز: ​مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا عصر پنجشنبه خطاب به مسکو گفت: هرگونه حمله هسته‌ای علیه اوکراین پاسخی در برخواهد داشت.
هشدار بورل به پوتین درباره استفاده از سلاح هسته‌ای در جنگ اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، از خبرگزاری فرانسه، بورل در شروع یک آکادمی دیپلماتیک در بروکسل گفت: پوتین می‌گوید بلوف نمی‌زند. خوب او توان بلوف زدن ندارد و باید مشخص شود که مردم حامی اوکراین، اتحادیه اروپا و کشورهای عضو، آمریکا و ناتو هم بلوف نمی‌زنند.

مسئول سیاست خارجی اروپا افزود: هرگونه حمله هسته‌ای علیه اوکراین پاسخی در برخواهد داشت اما نه یک پاسخ هسته‌ای بلکه یک پاسخ قدرتمند نظامی که ارتش روسیه را نابود خواهد کرد.

نگرانی‌ها از اینکه مسکو احتمال دارد از جنگ افزار هسته‌ای تاکتیکی در اوکراین استفاده کند افزایش یافت پس از آنکه پوتین همزمان با الحاق مناطقی از اوکراین به خاک روسیه، تهدیدهایی را علیه غرب مطرح کرد.

ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو گفته است که روسیه در صورت انجام یک حمله هسته‌ای به همسایه‌های مورد حمایت غرب خود، با پیامدهای سختی روبرو می‌شود.

این ائتلاف نظامی از تهدید به استفاده از زرادخانه هسته‌ای خود برای پاسخ دادن خودداری کرده است زیرا اوکراین به عنوان یک کشور غیر عضو مشمول بند دفاع از خود نیست.

ایالات متحده و ناتو با اینکه تسلیحات نظامی فراوانی را در اختیار کی‌یف قرار دادند اما تاکنون از مداخله نظامی در مناقشه اوکراین به دلیل ترس از ایجاد یک درگیری هسته‌ای فاجعه بار با مسکو خودداری کرده‌اند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا؛

    اقتصادنیوز :نرخ دلار متشکل در ابتدای معاملات نقدی امروز وارد کانال ۳۴ هزار تومان شد و در محدوده ۳۴ هزار و ۱۰۰ تومان به…

کارگزاری مفید