پوتین: لزومی به گفت‌وگو با «بایدن» نیست

کدخبر: ۵۲۷۴۶۳
اقتصادنیوز: رییس‌جمهور روسیه با بیان اینکه مسکو آماده مذاکره با هریک از اعضای گروه ۲۰ است، گفت در حال حاضر هیچ ضرورتی برای گفت‌وگو با جو بایدن نمی‌بیند.
پوتین: لزومی به گفت‌وگو با «بایدن» نیست

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ولادیمیر پوتین که در نخستین نشست روسیه و کشورهای آسیای مرکزی در آستانه سخن می‌گفت، اظهار داشت: تلاش‌های بیگانگان برای دخالت در امور سیاسی، اقتصادی و روابط بشردوستانه روسیه و کشورهای آسیای مرکزی متمرکز است.

هشدار تهدیدآمیز پوتین درباره خطر درگیری مستقیم ناتو و ارتش روسیه

الجزیره گزارش داد، پوتین با بیان اینکه حجم تجارت بین روسیه و کشورهای آسیایی برای سال‌های آتی بالا خواهد بود، افزود: ما در حال توسعه خطوط لجستیکی جدید بین کشورهای آسیایی و تقویت مشارکت تجاری با این کشورها هستیم.

رییس جمهور روسیه تاکید کرد: ما بدنبال عرصه‌های جدید برای همکاری با تمامی کشورهای آسیایی و منطقه هستیم.

پوتین با اشاره به وضعیت جنگ در اوکراین گفت: هیچ چیز جدیدی در مواضع شرکای ما در مورد عملیات مسکو در اوکراین وجود ندارد و مواضع آنها در این دوره تغییر نکرده است.

وی با بیان اینکه امکان آغاز فعالیت خط لوله نورد استریم ۲ در آینده نزدیک وجود ندارد، اظهار داشت: مقام های آلمانی منافع خود و ناتو را بر شرایط اقتصادی و اجتماعی مردم کشورشان ترجیح داده‌اند.

رییس جمهور روسیه تصریح کرد: کی‌یف می‌گوید خواستار مذاکره است اما حالا موضع رسمی آنها جلوگیری از مذاکره با ماست.

پوتین با بیان اینکه مسکو آماده مذاکره با هریک از اعضای گروه ۲۰ است، تاکید کرد که در حال حاضر هیچ ضرورتی برای گفت‌وگو با جو بایدن رییس جمهور آمریکا نمی‌بیند.

وی با اشاره به توافق این کشور با ترکیه و سازمان ملل درخصوص انتقال غلات تولید شده در اوکراین گفت: توافق انتقال غلات به اهداف خود برای انتقال این مواد غذایی به کشورهای فقیر نرسید.

رییس جمهور روسیه همچنین در خصوص انفجار در پلی که شبه جزیره کریمه را به سرزمین روسیه متصل می‌کرد، گفت: بمبی که پل کریمه را ویران کرد، از طریق دریا و بندر اودسا منتقل شده بود.

پوتین گفت: ما بدنبال نابودی اوکراین نیستیم و هیچ هدفی را نیز در این خصوص برای خود طراحی نکرده‌ایم که بخواهیم به آن دست پیدا کنیم. ما قصدی برای تکرار حملات خود به کی‌یف نداریم اما مجموعه‌ای از اهداف را در اوکراین دنبال می‌کنیم.

رییس جمهور روسیه ادامه داد: اتفاقاتی که امروز در حال رخ دادن هستند، خوشایند نیست اما همین اتفاقات ممکن بود در آینده‌ای دیگر و با درد بیشتر رخ دهد.

تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از ارزش معاملات اوراق درآمد ثابت

    اقتصادنیوز: میانگین ارزش معاملات خرد بورس در هفته اخیر ۳ هزار و ۲۸۷ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۳ هزار و ۴۳۶…

از دست ندهید
کارگزاری مفید