موضع گیری تازه رهبر جریان صدر عراق

کدخبر: ۵۲۷۷۴۲
اقتصادنیوز: مقتدی صدر دو روز پس از انتخاب رئیس‌جمهور و مامور تشکیل کابینه جدید عراق پس از یک بحرانی سیاسی طولانی، اعلام کرد در دولت آتی مشارکت نخواهد کرد.
موضع گیری تازه رهبر جریان صدر عراق

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، صالح محمد العراقی چهره نزدیک به رهبر جریان صدر که در شبکه‌های اجتماعی به «وزیر» و سخنگوی او معروف شده، امروز (شنبه، ۱۵ اکتبر) با انتشار پستی در شبکه‌های اجتماعی به مکلف شدن «محمد شیاع السودانی» به تشکیل کابینه جدید عراق واکنش نشان داد.

درخواست مهم رئیس جمهور جدید عراق از احزاب این کشور

مقتدی صدر امروز، دو روز پس از انتخاب رئیس‌جمهور و مامور تشکیل کابینه جدید عراق پس از یک بحرانی سیاسی طولانی، اعلام کرد که در دولت آتی مشارکت نخواهد کرد.

صالح محمد العراقی به نقل از صدر تصریح کرد که دولت جدید عراق در صورت تشکیل «یک دولت ائتلافی است که خواسته‌های ملت را پاسخ نداده و نخواهد داد و با اصل آزموده را آزمودن خطاست، تطابق ندارد.

وی نوشت که سرکوب صدای مردمی که مخالف بازگشت عراق به وضعیت اول هستند و نیز سرپیچی صریح از توصیه‌های شرعی و ملی صادره از عالی‌ترین سطوح در داخل و خارج محکوم است.

لازم به ذکر است که روز پنجشنبه گذشته پارلمان عراق، رئیس جمهور جدید را انتخاب کرد و او نیز محمد شیاع السودانی را مامور تشکیل کابینه جدید عراق کرد و پس از آن السودانی رایزنی های خود را برای تشکیل دولت شروع کرد.

تیتر یک
کارگزاری مفید