تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران

کدخبر: ۵۲۸۱۹۱
اقتصادنیوز: وزیر خارجه سوئد در توئیتی از وضع تحریم های جدید اتحادیه اروپا به بهانه مسائل حقوق بشری علیه ایران خبر داد.
تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، آن لینده، وزیر امور خارجه سوئد، با انتشار توئیتی ادعا و اظهارنظرهای مداخله‌جویانه درباره حوادث ایران را تکرار کرد و نوشت که اتحادیه اروپا تحریم‌های هدفمند جدیدی را علیه آنچه "وی عناصر و نهادهای مسئول نقض حقوق بشر در ایران نامید" تصویب کرد.
پیشتر نیز جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نسبت به تصویب بسته جدید تحریم‌ها علیه ایران در نشست شورای وزیران امور خارجه اروپا ابراز امیدواری کرده و گفته بود: این بسته تحریمی (از قبل) مورد بحث قرار گرفته و آماده شده است و اطمینان دارم که امروز تصویب می‌شود.
هنوز جزئیات تحریم‌ها در تارنمای اتحادیه اروپا منتشر نشده است.

رئیس کمیسیون اروپا: زمان تحریم ایران فرا رسیده است

این درحالیست که جمهوری اسلامی ایران پیشتر نسبت به تبعات رفتارهای مداخله‌جویانه غرب هشدار داده بود.

امیرعبداللهیان در گفت و گو با بورل: ایران سرزمین کودتای مخملی یا رنگین نیست

«ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ساعاتی پیش در کنفرانس خبری تصریح کرد که طرف‌های اروپایی «باید بدانند در مورد ایران صحبت می‌کنند، کشوری که مقتدر و مسئولیت پذیر است و کشوری است که در صورت رفتار عقلانی و منطقی می‌تواند مهم ترین شریک برای  صلح و ثبات در منطقه باشد. »
وی هشدار داد: «ما آنها را به پرهیز از رفتارهای مداخله گرایانه دعوت می‌کنیم اما در صورت رفتارهای مداخله گرایانه، ایران واکنش متقابل و متناسب نشان خواهد داد و در مورد تمام کشورهای اروپایی صدق می‌کند.»

وزیر امور خارجه کشورمان نیز روز جمعه در تماس تلفنی با جوسپ بورل گفته بود: جمهوری اسلامی ایران از پشتوانه قوی مردمی و دموکراسی کارآمد برخوردار است. اینجا سرزمین کودتای مخملی یا رنگین نیست. ایران لنگرگاه ثبات و امنیت پایدار منطقه است. 
حسین امیرعبداللهیان با بیان اینکه ایران به چارچوب بزرگ تری برای همکاری اتحادیه اروپا و جمهوری اسلامی ایران نگاه می کند.توصیه کرده بود که اروپایی ها با رویکردی واقع بینانه به موضوع بنگرند.

تیتر یک
  • گزارش حسابرسی شهرداری منطقه ۲ روی میز شورای شهر

    اقتصادنیوز: گزارش حسابرسی از منطقه ۲ شهرداری تهران نشان می دهد که ملک متعلق به شرکت بابک زنجانی طی سال‌های ۹۰ و ۹۱…

کارگزاری مفید