پاسخ دندان‌شکن نخست وزیر سابق قطر به منتقدان افزایش قیمت نفت

کدخبر: ۵۲۹۳۵۳
اقتصادنیوز: نخست وزیر سابق قطر به منتقدان افزایش قیمت انرژی گفت: آنهایی که منتقد افزایش قیمت انرژی هستند، فراموش کرده اند که خود مالیات های هنگفتی را بر مشتقات انرژی در کشورشان وضع می کنند.
پاسخ دندان‌شکن نخست وزیر سابق قطر به منتقدان افزایش قیمت نفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، نخست وزیر سابق قطر، گفت: با توجه به تورم اقتصادی کنونی، قیمت هر بشکه نفت باید به ۲۵۰ دلار می رسید. برخی از افزایش قیمت انرژی گلایه می‌کنند و این و آن را مقصر می‌دانند، اما کشورهای تولیدکننده، دلایل قانع‌کننده زیادی دارند که می‌توانند به این گلایه ها پاسخ دهند.

نسخه پیشنهادی آنکارا به آمریکا و اروپا برای کاهش قیمت نفت

پایگاه خبری عربی ۲۱ گزارش داد، وی ادامه داد: آنهایی که منتقد افزایش قیمت انرژی هستند، فراموش کرده اند که خود مالیات های هنگفتی را بر مشتقات انرژی در کشورشان وضع می کنند و همچنین از بلاها و مشکلات اقتصادی که بر سر کشورهای تولید کننده انرژی به دلیل کاهش قیمت ایجاد شده، چیزی نمی گویند.کشورهای تولیدکننده وقتی از کاهش قیمت انرژی شکایت می کردند، اروپایی ها در پاسخ می گفتند که این چرخه اقتصاد بازار است و ما در حرکت آن دخالتی نمی کنیم، اما همین الان آنها از ما می خواهند در چرخه بازار انرژی دخالت کنیم و برای همین می گویم که که قیمت هر بشکه نفت اکنون باید به بیش از ۲۵۰ دلار می‌رسید.

نخست وزیر سابق قطر با انتقاد از رسانه‌های کشورهای صادرکننده نفت در نحوه انعکاس رویدادها ادامه داد: چه در گذشته و چه در حال حاضر، رسانه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی ما تاکنون نتوانسته‌اند مواضع ما را مطرح کنند و در دفاع از آن شفاف‌سازی کنند. رسانه های ما به جای تمرکز بر جنگ اوکراین و روسیه، باید به این امر بپردازند که افزایش قیمت انرژی ربطی به کشورهای تولید کننده ندارد.

اعضای گروه «اوپک‌ پلاس» روز چهارشنبه (۱۳ مهرم ماه ۱۴۰۱) بر سر کاهش ۲ درصدی تولید نفت توافق کردند. بدین ترتیب روزانه ۲ میلیون بشکه نفت کمتر روانه بازار می‌شود، این اقدام در وهله نخست قیمت نفت را در بازارهای جهانی افزایش خواهد داد از سوی دیگر آمریکا با انتقاد از این اقدام، سیاست کاهش تولید نفت را در اوضاع بحرانی کنونی جهان به نفع پوتین و جنگ کرملین در اوکراین عنوان کرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید