خبر جدید از وضعیت جسمانی سلمان رشدی

کدخبر: ۵۲۹۵۵۸
​اقتصادنیوز: مدیر برنامه «سلمان رشدی» نویسنده مرتد تایید کرد از کوری چشم او طی حمله به وی در نیویورک خبر داد و گفت که رشدی قادر به استفاده از یک دستش نیست.
خبر جدید از وضعیت جسمانی سلمان رشدی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، بعد از گذشت بیش از دو ماه از حمله به سلمان رشدی نویسنده مرتد در شهر نیویورک، مدیر برنامه های او تایید کرد که یک چشم او در این حمله کور شده است.

روزنامه انگلیسی «گاردین» روز یکشنبه (امروز) در خبری به نقل از مدیر برنامه‌های سلمان رشدی نویسنده مرتد خبر داد که او یک چشم را از دست داده و قادر به استفاده از یک دستش هم نیست.

سلمان رشدی مرده است؟

بیست و یکم مرداد ماه بود که رسانه‌ها خبر دادند، سلمان رشدی نویسنده مرتد کتاب آیات شیطانی در نیویورک هدف حمله قرار گرفت و به شدت مجروح شد.

به دنبال حمله به سلمان رشدی، موضوعی که توجهان بسیاری را برانگیخت این بود که رسانه‌های غربی تا مدت‌های مدید حتی یک عکس از این نویسنده مرتد منتشر نکردند.

گزارش‌های اولیه حاکی از آن بود که رشدی مورد اصابت ۱۰ تا ۱۵ ضربه چاقو، از جمله چند ضربه در ناحیه گردن و شکم قرار گرفت. به دنبال این حمله، سلمان رشدی با بالگرد به بیمارستان UPMC Hamot در شهر «ایری» در ایالت پنسیلوانیا منتقل شده و در آنجا تحت عمل جراحی قرار گرفت. البته ساعاتی بعدتر، یک مقام نیویورک به صورت دقیق‌تر گفت که او از چهار ناحیه در شکم، سه ناحیه در سمت راست گردن زخمی شد و یک ضربه چاقو هم به سمت راست چشمش اصابت کرد. علاوه بر این، یک چاقو به ناحیه ران راست و یک چاقو به قفسه سینه او خورد.

تیتر یک
  • رصد بازار مسکن

    اقتصادنیوز: بازار مسکن در شرایطی قرار دارد متقاضیان بالقوه خرید در یک دو راهی انتخاب قرار گرفته اند.

از دست ندهید
کارگزاری مفید