فوری؛ تبادل آتش بین کره‌ شمالی و جنوبی

کدخبر: ۵۲۹۶۳۴
اقتصادنیوز: منابع خبری بامداد دوشنبه گزارش دادند، ارتش کره شمالی در پاسخ شلیک هشدار نیروهای کره جنوبی به سمت شناور متعلق به این کشور، چند فروند راکت به سمت مرز دریایی دو کشور شلیک کردند.
فوری؛ تبادل آتش بین کره‌ شمالی و جنوبی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا از خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، ارتش این کشور بامداد دوشنبه اعلام کرد که به سمت یک کشتی کره شمالی که از خط مرزی فرضی دریایی بین دو کشور در دریای زرد عبور کرده بود، شلیک کرده است.

ستاد مشترک کره جنوبی اعلام کرد یک کشتی تجاری کره شمالی در ساعت ۳:۴۲ دقیقه بامداد دوشنبه (به وقت محلی) از خط فرضی تعیین‌کننده محدوده دریایی دو کشور عبور کرد که با شلیک هشدار نیروی دریایی از این منطقه عقب نشینی کرد.

از سوی دیگر ارتش کره شمالی مدعی شد که یک کشتی جنگی کره جنوبی در ساعت ۳:۵۰ دقیقه بامداد حدود ۲.۵ تا ۵ کیلومتر از مرز دریایی غربی تجاوز کرده و ارتش خلق کره ۱۰ فروند راکت به عنوان اخطار به سمت آن شلیک کرده است.

بر اساس این گزارش، یک سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح کره شمالی در این باره گفت: ما بار دیگر به دشمنان خود درباره اقدامات تحریک‌آمیز دریایی هشدار می‌دهیم.

این تنش درحالی صورت گرفته است که سربازان کره جنوبی رزمایش دفاعی سالانه با نام «هوگوک» را از هفته گذشته برای تقویت واکنش به تهدیدهای موشکی کره شمالی و افزایش آمادگی فعالیت‌های ارتش برگزار کردند که روز شنبه پایان یافت.

هفته گذشته پس از شلیک موشک و بیش از ۵۰۰ گلوله توپخانه‌ای و پرواز تعدادی جنگنده نزدیک منطقه مرز دریایی از سوی کره شمالی، تنش‌ها در این منطقه افزایش یافت. در پی این اقدام، سئول با محکومیت پیونگ یانگ دست به نخستین تحریم یکجانبه از ۵ سال پیش زد و این اقدام کره شمالی را تخطی از پیمان ارتشی دوجانبه سال ۲۰۱۸ میلادی در مناطق مرزی نامید.

با وجود این کره شمالی، ارتش کره جنوبی را به افزایش تنش‌ها در منطقه متهم می‌کند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا؛

    اقتصادنیوز :نرخ دلار متشکل در ابتدای معاملات نقدی امروز وارد کانال ۳۴ هزار تومان شد و در محدوده ۳۴ هزار و ۱۰۰ تومان به…

کارگزاری مفید