واکنش زلنسکی به ادعای استفاده اوکراین از «بمب کثیف»

کدخبر: ۵۲۹۶۷۶
رئیس‌جمهور اوکراین ادعای مسکو درباره آمادگی کی‌یف برای انجام اقدامات تحریک‌آمیز با استفاده از «بمب کثیف» را نادرست خواند و خواستار پاسخ سخت غرب علیه روسیه شد.
واکنش زلنسکی به ادعای استفاده اوکراین از «بمب کثیف»

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در واکنش به اظهارات وزیر دفاع روسیه درباره احتمال استفاده کی‌یف از «بمب کثیف» برای حمله به روسیه گفت که «این ادعا درست نیست و صحت ندارد».

زلنسکی در پیامی ویدئویی از غرب خواست تا پاسخی سخت به روسیه بدهند و حمایت خود از کی‌یف را بیشتر کند.

وی افزود: هفته آینده، اولین ماموریت دیپلماسی ما برای توضیح آنچه که رخ داده است، خواهد بود. من مطمئن هستم که جهان با ما خواهد بود. جهان متوجه خواهد شد».

وی ادامه داد: «اگر روسیه می گوید که اوکراین برای کاری آماده می شود، این به معنای یک چیز است و آن این است که روسیه از قبل همه اینها را آماده کرده بود... من فکر می کنم جهان باید تا حد امکان پاسخ شدید و سختی بدهد».

رئیس‌جمهور اوکراین تأکید کرد که اگر روسیه «مرحله جدیدی از تشدید تنش را آماده کرده باشد، اکنون باید ببیند که جهان این را نخواهد پذیرفت».

وزارت دفاع روسیه امروز یکشنبه اعلام کرد وزیران دفاع ترکیه و روسیه در تماس تلفنی، تحولات اوکراین را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه نگرانی‌های خود را درباره تحریکات احتمالی اوکراین با استفاده از «بمب کثیف» را به همتای ترک خود منتقل کرد.

شویگو همچنین در تماس با همتای انگلیسی خود، نگرانی مسکو را از احتمال اینکه کی‌یف از بمب کثیف برای حمله به روسیه استفاده کند، به اطلاع وی رساند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید