سامانه پدافند هوایی مدرن آلمان در راه اوکراین

کدخبر: ۵۲۹۸۶۶
اقتصادنیوز: صدراعظم آلمان با ابراز خشنودی از استفاده اوکراین از سیستم‌های پدافند هوایی مدرن آلمان گفت: به زودی سه سامانه‌ هوایی دیگر تحویل کی‌یف خواهد شد.
سامانه پدافند هوایی مدرن آلمان در راه اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، صدراعظم آلمان طی یک سخنرانی در برلین، وعده تحویل سامانه‌های پدافند هوایی ساخت این کشور به کی‌یف را تکرار کرد.

چشم انداز نبرد اوکراین از لنز مقام های عربستان

راشا تودی گزارش داد، اولاف شولتز گفت از اینکه سیستم‌های پدافند هوایی مدرن ساخت آلمان، از جمله Iris-T توسط ارتش اوکراین استفاده می‌شود خوشحال است. وی گفت به زودی سه سامانه هوایی دیگر نیز تحویل کی‌یف می‌شود.

شولتز طی یک سخنرانی در مجمع اقتصادی آلمان و اوکراین در برلین، حملات موشکی روسیه به زیرساخت‌های اوکراین را محکوم کرد و گفت ما هر کاری برای حفاظت از شهرهای اوکراین انجام می‌دهیم.

طبق ادعای صدراعظم آلمان سامانه پدافند هوایی Iris-T قابلیت دفاع در برابر موشک‌های روسیه را دارد و می‌تواند نقطه قوتی برای اوکراین در مقابل حملات موشکی باشد.

به گزارش رسانه های آلمانی، IRIS-T  یک سامانه پدافند هوایی زمینی است که قادر است موشک‌ها را در ارتفاع ۲۰ کیلومتری زمین رهگیری کند. شولتز در ماه ژوئن وعده تحویل این سامانه را به اوکراین داده بود.

مجله آلمانی اشپیگل پیشتر ادعا کرده بود که سامانه‌های وعده داده شده برلین هنوز تولید نشده است. برخی گزارش‌های رسانه‌ها حاکی از آن است که کی‌یف دست‌کم ۱۲ فروند از این سامانه‌های دفاع هوایی را درخواست کرده و پیشنهاد خرید آنها را از شرکت دیهل دیفنس آلمان داده است.

آلمان از زمان شروع جنگ روسیه و اوکراین بیش از ۷۴۳ میلیون یورو سلاح از جمله سامانه ضدهوایی خودکششی هویتزر به اوکراین ارسال کرده است.

تیتر یک
  • تحلیلگران کیتکو پیش‌بینی کردند؛

    اقتصادنیوز: آخرین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نیوز نشان می دهد که تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران خرده فروشی مین…

کارگزاری مفید