پهپاد هجومی مدرن ارتش را بیشتر بشناسید+ عکس

کدخبر: ۵۳۱۵۸۲
پهپاد پهن پیکر کمان ۲۲ بیش از سه هزار کیلومتر برد عملیاتی دارد و قادر به پرواز تا ارتفاع هشت هزار متری است.
 پهپاد هجومی مدرن ارتش را بیشتر بشناسید+ عکس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، خبرگزاری ایران پرس در گزارشی درباره ویژگی های منحصر به فرد این پهپاد پیشرفته ارتش جمهوری اسلامی ایران می نویسد:

عکس | پهپاد جدید و ترسناک نیروی هوایی ارتش

نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ظرف 12 سال گذشته در زمینه طراحی و ساخت انواع پهپادها پیشرفت قابل توجهی کرده و پس از ساخت پهپاد هایی مانند شاهین و کمان 12 ، در 6 اسفند 1399 از جدیدترین دستاورد پهپادی خود یعنی کمان 22 با حضور امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده وقت نیروی هوایی رونمایی کرد.

نگاهی کلی

پهپاد پهن پیکر کمان 22 بیش از سه هزار کیلومتر برد عملیاتی دارد و قادر به پرواز تا ارتفاع هشت هزار متری است؛ که از این جهات ، نسبت به پهپادهای عملیاتی و چندمنظوره شاهد ۱۲۹ و مهاجر ۶ در سطح بالاتری قرار دارد ، اگرچه در حوزه حمل تسلیحات نسبت به شاهد ۱۲۹ از قابلیت حمل سلاح با وزن کمتری برخوردار است.

عکس | پهپاد جدید و ترسناک نیروی هوایی ارتش

این پهپاد، قادر به حمل انواع مهمات و موشک‌های لیزری و هوشمند بوده و از قابلیت‌های شناسایی، مراقبت و جمع‌آوری اطلاعات و عکس‌برداری از اهداف دوردست برخوردار است. کمان ۲۲ از قابلیت حمل انواع محموله با مداومت پروازی بیش از ۲۴ ساعت برخوردار بوده و به لحاظ مداومت پروازی، حمل تسلیحات و برخورداری از سامانه جنگال (جنگ الکترونیک) از مدل قبلی خود یعنی کمان 12 به‌روزتر و کاربری فزاینده‌تری دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید