پیگیری مطالبات دانشجویان وسط بازار کرمان توسط ضرغامی!

کدخبر: ۵۳۱۹۷۱
اقتصادنیوز: وزیر میراث فرهنگی شامگاه هفتم آبان ماه در حین بازدید از بازار تاریخی کرمان و کاروانسرای گنجعلیخان؛ با چند دانشجوی رشته پزشکی گفتگو کرد.
پیگیری مطالبات دانشجویان وسط بازار کرمان توسط ضرغامی!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  وزیر میراث فرهنگی شامگاه هفتم آبان ماه در حین بازدید و شنیدن مشکلات و شکایات کاسبان راسته بازار تاریخی کرمان و کاروانسرای گنجعلیخان؛ در سرای میرزا حسین خان به سمت چند جوان که روی نیمکت ها نشسته بودند، رفت و مشخص شد که دانشجوی رشته پزشکی در کرمان هستند.

در این گفت و گو، درد و دل دانشجویان باز شد و از مشکلات صنفی و اعتراض به وضعیت درسی و برخوردهایی که با آنها صورت گرفته و برخی از آنها تعلیق شده اند سخن گفتند.

ضرغامی در همان لحظه با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تماس گرفت و مشکلات آنها را مطرح کرد که دکتر عین الهی گفت: «این دانشجویان مطالبات خود را مکتوب برای معاون فرهنگی و دانشجویی وزارتخانه ارسال کنند تا پیگیری کنم».

یکی از دانشجویان در این دیدار گفت: با توجه به اتفاقاتی که اخیرا رخ داده است، ضرغامی بدون اینکه سخنان این دانشجو به اتمام برسد، گفت: «در این خصوص خیلی با مسامحه رفتار می شود و تندترین اعتراضات را در دانشگاه صنعتی شریف داشتیم اما هیچ دانشجویی تعلیق نشد.»

یکی دیگر از دانشجویان بلافاصه ادامه می دهد که دانشکده پزشکی در دانشگاه شهید باهنر کرمان است و دانشجویان این دانشگاه اعتراض داشتند اما حراست دانشگاه باهنر یکسری فیلم به حراست دانشگاه علوم پزشکی کرمان ارائه داده و برای بچه های خودشان اتفاقی نیفتاده و بچه های ما را دارند تعلیق می شوند.

این دانشجوی دختر در ادامه می گوید: با توجه به اینکه حکم تعلیق این دانشجویان باید از آذرماه اجرا شود اما از اکنون در حال اجراست.

ضرغامی تاکید کرد: دکتر عین الهی قول مساعدت دادند و شما دانشجویان نام دانشجویان و مسائل آنها را بنویسید و به مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تحویل دهید و در ادامه خطاب به فریدون فعالی گفت که نامه دانشجویان را در شبکه اجتماعی برای وی ارسال کند تا فردا در جلسه هیئت دولت نامه این دانشجویان را به وزیر بهداشت تحویل دهم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خطاب به دانشجویان افزود: دوران دانشجویی، دوران سختی هاست.

یکی از دانشجویان پسر همچنان با اصرار به ضرغامی گفت: تصور کنید که دانشجویانی که تعلیق شده اند، فرزندان خودتان هستند و وزیر هم اطمینان خاطر به آنها داد که وزیر بهداشت به بنده قول دادند که مشکلات این دانشجویان را حل کنند و نگران نباشید.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید