پشت پا زدن «سوناک» به برنامه نخست وزیر سابق انگلیس

کدخبر: ۵۳۲۰۳۳
اقتصادنیوز: با سقوط دولت تراس، سخنگوی دفتر نخست وزیر انگلیس از تصمیم لیز تراس مبنی‌بر انتقال سفارت انگلیس به قدس عقب نشینی کرد و گفت: ما برنامه‌ای برای انتقال سفارتمان در اسراییل نداریم.
پشت پا زدن «سوناک» به برنامه نخست وزیر سابق انگلیس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،‌ یک سخنگوی دفتر نخست وزیر انگلیس به خبرنگار ایرنا در لندن گفت که دولت ریشی سوناک برنامه‌ای برای جابه‌جایی سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس ندارد. 

توئیت جدید اولیانوف درباره برنامه هسته ای ایران

سخنگوی ریشی سوناک در نشست خبری روز چهارشنبه با حضور رسانه‌های بین‌المللی این پاسخ را به خبرنگار ایرنا مطرح کرد که پرسید آیا دولت جدید انگلیس برنامه دولت سابق را برای انتقال سفارت این کشور به قدس دنبال می‌کند؟ 
لیز تراس نخست وزیر سابق انگلیس قصد داشت تا در اقدامی همسو با دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا سفارت این کشور را به قدس منتقل کند 
او در دیدار با همتای صهیونیستی خود این وعده را مطرح کرده و خود را یم صهیونیست بزرگ نامیده بود. 
تراس همچنین در حاشیه کنفرانس سالانه حزب حاکم محافظه‌کار در بیرمنگام که ماه گذشته برگزار شد با ایراد سخنانی در نشست گروه «محافظه‌کاران دوستار اسرائیل» گفت: من اهمیت و حساسیت مکان سفارت بریتانیا در اسرائیل را درک می‌کنم و متعهد به بازنگری در این زمینه هستم تا اطمینان حاصل شود که ما روی قوی‌ترین مکان داخل اسرائیل فعالیت می‌کنیم.»
این تصمیم وی با انتقادهای فراوانی در داخل مواجه شد و چهره‌های مطرح سیاسی و گروه‌های مدنی نسبت به تبعات قانونی ان هشدار دادند. 
با سقوط دولت تراس، دولت سوناک از این تصمیم عقب نشینی کرده است. سخنگوی سوناک تصریح کرد: ما برنامه‌ای برای انتقال سفارتمان در اسراییل نداریم.

تیتر یک
کارگزاری مفید