تبادل 214 اسیر میان روسیه و اوکراین

کدخبر: ۵۳۲۲۲۵
اقتصادنیوز: رئیس جمهوری دونتسک افزود همه تلاش خود را برای تضمین بازگشت هر چه بیشتر اسرای جنگی اوکراین و روسیه به کار خواهد بست.
تبادل 214 اسیر میان روسیه و اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «دنیس پوشیلین» رئیس جمهوری دونتسک در پیامی تلگرامی اعلام کرد مسکو و کی‌یف هر یک ۱۰۷ جنگجوی اسیر را امروز پنجشنبه (سوم نوامبر، ۱۲ آبان) در جدیدترین تبادل اسرا بین دو طرف، مبادله خواهند کرد.

ادعای فروش پهپاد ایران به روسیه؛ موضوع گفتگوی آستین و گانتس

به گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، پوشیلین گفت: امروز، ما به ۱۰۷ جنگجوی آزاد شده از زندان‌های اوکراین خوشامد می‌گوییم. همین تعداد اسیر را که اکثراً پرسنل نظامی هستند، به اوکراین بازمی‌گردانیم. در گروه اسرای جنگی ما که قرار است آزاد شوند، ۶۵ نفر از جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک هستند. 

عمران خان ترور شد+ جزئیات

طبق این گزارش، آخرین مورد تبادل اسرا بین دو طرف ۲۹ اکتبر (هفتم آبان) انجام شد و در آن روز ۵۰ سرباز طرف روسیه به خانه بازگشتند. پوشیلین گفت که در بین آن‌ها هفت نفر از جمهوری دونتسک و دو نفر از جمهوری لوهانسک بودند. 

رئیس جمهوری دونتسک افزود همه تلاش خود را برای تضمین بازگشت هر چه بیشتر اسرای جنگی به کار خواهد بست.

وی افزود دونتسک آماده آزادی بسیاری از اسرای جنگی است در حالی که کی‌یف به تبادل بدنام‌ترین چهره‌ها به ویژه از اعضای گروه ملی‌گرای آزوف تمایل دارد که همین روند تبادل اسرا را به طور قابل توجهی کند کرده است. 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید