توضیح پلیس لندن درباره حادثه حمله به دفتر مهاجرتی در انگلیس

کدخبر: ۵۳۲۶۴۳
اقتصادنیوز: واحد مبارزه با تروریسم انگلیس اعلام کرد حادثه حمله اخیر به یک مرکز مهاجران در شهر «دوور» با انگیزه راست‌گرای افراطی بوده است.
توضیح پلیس لندن درباره حادثه حمله به دفتر مهاجرتی در انگلیس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، پلیس انگلیس امروز اعلام کرد که حمله به مرکز جدید مهاجرت در شهر «دوور» با انگیزه «تروریستی» بوده است.

ایندیپندنت گزارش داد، واحد مبارزه با تروریسم انگلیس امروز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که حادثه حمله اخیر با بمب به یک مرکز مهاجران در شهر «دوور» در انگلیس با انگیزه راست گرای افراطی بوده است.

در بیانیه صادره از سوی واحد مبارزه با تروریسم انگلیس در این باره آمده است: شواهد به دست آمده نشان می دهد که یک انگیزه راست افراطی پشت این حمله وجود داشته است. اقدامات حمله کننده بر پایه تفکر افراطی صورت گرفته که از آستانه حادثه تروریستی می گذرد.

از سوی دیگر، پلیس ضدتروریسم در جنوب شرق (CTPSE) نیز در این خصوص اعلام کرد که شواهد به دست آمده نشان می دهد که این اقدام با انگیزه تروریستی یک ایدئولوژی راست‌ گرا انجام شده است.

یک مقام امنیتی که نخواست نامش ذکر شود هم گفت که پشت این حمله یک انگیزه‌ راست گرای افراطی وجود دارد.

گفتنی است که در ۳۰ اکتبر فردی به مرکز جدید مهاجر در شهر دوور واقع در جنوب شرق انگلستان کوکتل مولوتوف پرتاب و سپس خودکشی کرد.

آتش‌سوزی ناشی از انفجار کوکتل مولوتف توسط نیروهای آتش‌نشانی مهار شد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید