درخواست چین از جامعه جهانی

کدخبر: ۵۳۴۰۳۸
اقتصادنیوز: نماینده چین در سازمان ملل خواستار حمایت قاطعانه جامعه جهانی از افغانستان شد.
درخواست چین از جامعه جهانی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «ژانگ جون» نماینده چین در سازمان ملل از جامعه جهانی خواست تا ضمن تشویق دولت موقت طالبان برای ایجاد یک ساختار گسترده و فراگیر، از افغانستان به طور قاطعانه حمایت کنند.

اسپوتنیک گزارش داد، نماینده چین در سازمان ملل با تأکید بر لزوم حمایت قاطعانه جامعه جهانی از افغانستان، تصریح کرد: کشورها باید به ارائه کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان به ویژه با فرارسیدن زمستان سخت و طاقت فرسا را بیش از پیش ادامه دهند.

«ژانگ جون» از دولت موقت طالبان در افغانستان نیز خواست تا به نگرانی‌های جامعه جهانی پاسخ داده و حقوق مردم این کشور به ویژه در زمینه تحصیل و اشتغال را تضمین کند.

این در حالیست که رئیس مرکز مبارزه با تروریسم کشورهای مستقل مشترک المنافع چندی پیش تأکید کرد که توانایی طالبان برای کنترل اوضاع در افغانستان به علت اختلافات بین جناح‌های داخلی و فشار غرب بر رهبرانش بسیار محدود شده است.

بر اساس این گزارش، «یوگنی سیسویف» در سخنرانی در هشتمین کنفرانس بین المللی ساختار ضد تروریستی منطقه‌ای سازمان همکاری شانگهای، گفت: کشورهای غربی با استفاده از ابزارهای فشار سیاسی و اقتصادی همچنان به ایجاد شرایط برای تقویت شاخه نظامی جنبش «شبکه حقانی» که به افراط گرایی معروف است، ادامه می‌دهند.

پیش از این، «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان اعلام کرده بود که ایالات متحده و انگلیس به تقویت شرایط شاخه افغان داعش کمک می‌کنند، از رهبران طالبان با تهدید به بمباران از طریق هواپیماهای بدون سرنشین باج خواهی می‌کنند و از آنها می‌خواهند که از روسیه و چین فاصله بگیرند.

تیتر یک
  • گزارش هفته بیست و نهم اوراق بدهی دولتی

    اقتصادنیوز: پس از دوهفته صفر در بازار اولیه اوراق بدهی دولتی سرانجام بانک ها مجاب به خرید اوراق شده و ۵۶۰ میلیارد…

از دست ندهید
کارگزاری مفید