دستور عجیب طالبان به مردم درباره نماز جمعه

کدخبر: ۵۳۶۱۲۸
اقتصادنیوز: وزارت حج و اوقاف طالبان اعلام کرد که یک «خطبه متحد» را تهیه و تصویب کرده است که براساس آن «لازم است» در خطبه‌های نماز جمعه برای «امیرالمومنین» دعا شود.
دستور عجیب طالبان به مردم درباره نماز جمعه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اعتمادآنلاین، طالبان گفته‌اند که «دعای خیر و صلاح برای امیر» و «استقامتش بر شریعت و نصرتش بر دشمنان» از «مستحبات» خطبه‌های نماز جمعه است.

واکنش آذربایجان به اظهارات مهم مشاور رهبری درباره ادعای کذب حمله ایران

وزارت ارشاد، حج و اوقاف طالبان در خبرنامه‌ای درباره این تصمیم از واژه «امیر» استفاده کرده که آن را نسبت می‌دهند به هبت‌الله آخندزاه، رهبر این گروه که تاکنون در انظار عمومی ظاهر نشده است.

طالبان دعا کردن برای «امیر» در خطبه نماز جمعه را از «آداب و مستحبات» آن عنوان کرده و افزوده‌ که این کار در گذشته نیز رایج بوده است.

سایه جنگ هسته ای بر جهان/ شلیک یک موشک با قابلیت حمل کلاهک اتمی به اوکراین!

به گفته این گروه، «در زمان ظاهرشاه [نیز] برای وی در خطبه دعا می‌شد». 

طالبان همچنین گفته‌اند که در دوره حاکمیت قبلی این گروه نیز برای ملا محمدعمر مجاهد، رهبر سابق‌شان در خطبه‌های نماز جمعه دعا می‌کردند.

وزارت ارشاد، حج و اوقاف طالبان با تصویب یک «خطبه متحد» از سوی مقام‌های این گروه، تاکید کرده که بر تمام امامان مساجد «لازم است که در روز جمعه با خواندن این خطبه، اتفاق و وحدت خویش را نشان دهند.»

طالبان هبت‌الله آخندزاده را امیرالمومنین خویش می‌خوانند و پیوسته فرمان‌هایی منسوب به او صادر می‌کنند، خود رهبر طالبان اما تا کنون از دید عموم پنهان بوده است.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: بازارهای فلزات در این هفته با ردیابی سیگنال‌های فدرال رزرو مبنی بر اینکه نرخ‌های بهره را با سرعت کمتری در…

از دست ندهید
کارگزاری مفید